Se poate după menstruație sa ramai însărcinată?

27-05-2021
Raluca93
Nu este medic/terapeut
Raluca93
Bună ziua. Am avut contact sexual neprotejat cu ejacuare înăuntru în ultima zi de menstruație. Sunt șanse de sarcina în ultima zi de menstruație? Am menstruația neregulata și luna aceasta mi-a venit mai repede cu 3 zile decât data la care trebuia sa îmi vina. Am avut înainte de menstruație 2 contact sexual neprotejat cu ejacuare înăuntru înainte cu 2 zile respectiv înainte cu 6 zile sa îmi vina menstruația.
5 comentarii
1
27-05-2021, ora 19:14
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sunt doamne care au ramas insarcinate la menstruatie. Sansele sunt extrem de mici, dar sunt.
0
28-05-2021, ora 12:35
Raluca93
Nu este medic/terapeut
Raluca93
Mulțumesc pentru răspuns. În prima zi după terminarea menstruația nu am mai avut nici o scurgere iar in a doua zi am observat niște pete maroni și o durere de spate puternica. Test de sarcina este mult prea repede sa fac dar ar putea sa fie din cauza menstruație acele pete maronii?
0
28-05-2021, ora 15:25
Raluca93
Nu este medic/terapeut
Raluca93
Mulțumesc mult pentru răspuns
1
28-05-2021, ora 16:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ar putea sa fie, da.
Nu uitati: dupa inceperea vietii sexuale control si test Papanicolau anual. Sunt foarte importante.
1
28-05-2021, ora 17:17
Raluca93
Nu este medic/terapeut
Raluca93
Mulțumesc mult. Am făcut anul trecut papanicolau și anul acesta am fost la control în luna martie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  •