se poate sa fiu insarcinata?

13-06-2012
andra121
Nu este medic/terapeut
andra121
Buna ziua!am 21 de ani si am avut mereu un ciclu regulat...acum am o problema, mi-a intarziat o saptamana, am facut test si a iesit negativ.mentionez ca nu ne-am protejat si am sanii f umflati si ma dor, nu stiu ce sa cred
4 comentarii
0
13-06-2012, ora 22:12
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
raspuns: DA...s-ar putea!
iti doresti sarcina?!?
daca DA..felicitari!
daca NU, intrebare:
DE CE nu ai intrebat medici aici pe forum CUM sa te protejezi?
iti doresc sa-ti fie bine si
ASA CUM ITI DORESTI TU!
cele bune,
0
13-06-2012, ora 22:32
andra121
Nu este medic/terapeut
andra121
da imi doresc f mult...
multumesc oricum pt raspuns
0
13-06-2012, ora 23:23
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Cel mai probabil nu esti insarcinata pentru ca testele de sarcina dau foarte rar rezultate fals negative.Totusi, poti repeta testul sau efectua unul de sange, pentru a ti se confirma daca esti sau nu insarcinata.
0
18-06-2012, ora 13:58
anna89
Nu este medic/terapeut
anna89
buna am si eu o intrebare. iau anticonceptionale de 5 ani am facut pauza cu ele in mai dupa ciclu nu le.am mai luat, joi am avut contact sexual neprotejat, joi noaptea mi.a si venit ciclul, trebuia oricum dar mai repede inca in 8 dar am avut niste zile stresante si din cauza aia mi.a intarziat. aseara am avut din nou contact sexual neprotejat dar mi.am luat pilula de a 2a zi imediat dupa 5 minute. am sanse sa si ramas insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •