Secretii vaginale

19-04-2012
damil
Nu este medic/terapeut
damil
Buna ziua,
Am si eu o problema, pe data de 5 aprilie mi s-a terminat menstruatia, iar pe 6 aprilie am avut contact sexual neprotejat intrucat prietenul a urmat un tratament in urma caruia i sa spus ca nu este fertil pana in luna octombrie-noiembrie, in ziua imediat urmatoare am inceput sa am scurgeri vaginale care dureaza de atunci fiind de culoare alba sau transparenta uneori insotita de mancarimi, intial m-am gandit ca ar fi vorba de acele scurgeri vaginale care au loc pt curatarea vaginului, intru-cat am mai avut si au trecut de la sine, dar dureaza deja de o saptamana si ceva si ma cam sperie...poate fi vorba de sarcina desi calculandu-mi perioada fertila nu as fi fost in perioada aceea sau sa fie din cauza tratamentului urmat de prietenul meu.Voi merge sa fac un control, dar pana atunci imi puteti da un sfat.intre timp am facut spalaturi cu ceai de musetel si bicarbonat.
Va multumesc
2 comentarii
0
19-04-2012, ora 14:05
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Scurgerile vaginale n-au nici o legatura cu sarcina.Fugi la ginecolog pentru niste analize!!!
0
19-04-2012, ora 14:17
damil
Nu este medic/terapeut
damil
Am citit ca pot aparea secretii si in cazul unei sarcinii si de aceea, voi merge sa fac un control.
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •