Secretii vaginale maronii

29-03-2017
AlexCr
Nu este medic/terapeut
AlexCr
In ziua a9a a ciclului menstrual al prietenei mele( un ciclu obișnuit de al ei durează 30 de zile) am avut un joc sexual care nu a implicat penetrare vaginală și nici ejaculare. Ne am speriat foarte tare sa nu cumva să se întâmple vreo sarcina, desi șansele sunt aproape nule. Ne am speriat și ne-am grăbit iar ea a luat pastila de a doua zi la 18 ore după acest joc.

Nu a avut niciun efect advers după administrarea pastilei, dar astăzi, la 15 zile după pastila, respectiv ziua 24 a ciclului ei menstrual, a prezentat o scurgere vaginala de culoare maronie destul de abundenta care seamănă cu o menstruație.

As vrea sa știu dacă :

Aceasta sângerare e o menstruație venită mai devreme datorita pastilei?

E acea sângerare care apare ca efect advers? Personal nu cred deoarece au trecut prea multe zile de atunci.

Exista vreo șansă să rămâna însărcinată?
Vă mulțumesc
2 comentarii
0
29-03-2017, ora 16:43
AlexCr
Nu este medic/terapeut
AlexCr
Vreau să adaug faptul că acea scurgere maronie a devenit acum roșiatică și abundentă întocmai cum are de obicei menstruația.
0
30-03-2017, ora 15:30
AlexCr
Nu este medic/terapeut
AlexCr
Un răspuns..Cineva ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: