sex in timpul menstruatiei

20-04-2007
alecsia
Nu este medic/terapeut
alecsia
poti sau nu ramane insarcinata daca faci sex in timpul menstruatiei fara a folosi vreo metoda de contraceptie?
7 comentarii
0
20-04-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
La femeile la care ciclul menstrual este foarte scurt (sau foarte neregulat) este posibil ca ultimele zile de menstruaţie să fie cuprinse în perioada fertilă.
0
19-08-2007, ora 00:00
cosmina92
Nu este medic/terapeut
cosmina92
eu am facut sex in a 4 a zi de stop dar nu si-a dat drumul in mine... oare sunt gravida:( asta s-a intamplat acum o saptamana :(( pff toata lumea imi zice k nu sunt! specific era pt prima oara cand a avut un contact cu un baiat:( plz:((help:(
0
19-08-2007, ora 00:00
cosmina92
Nu este medic/terapeut
cosmina92
am dureri la nivelul ovarelor cateodata si burta mea a devenit tare:(
0
23-02-2009, ora 22:33
Bugsy
Nu este medic/terapeut
Bugsy
ash avea shi yo o intrebare...am 19 ani shi folosesc contraceptive marvelon de 2 luni!am mai folosit shi inainte mult timp dar am facut pauza!este posibil sa raman insarcinata in cele 7 zile cand fac pauza shi nu iau pastilele?...adik in timpul menstruatziei...va multzumesc shi ashtept un raspuns...
0
24-02-2009, ora 09:21
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Sunteti sub acelasi grad de protectie atat in timpul celor 21 de zile in care luati pilule, cat si in cele 7 zile de pauza intre doua folii.
0
08-10-2010, ora 11:19
BFree
Nu este medic/terapeut
BFree
Antibioticele sau Silimarina pot intarzia menstruatia?
Multumesc anticipat
0
10-10-2010, ora 20:24
georgiana1503
Nu este medic/terapeut
georgiana1503
buna, am o nelamurire. acum cateva saptamani am avut un contact sexual cu prietenul meu mai exact de data de 18 septembrie, el nu a ejaculat in mine insa mie trebuia sami vina menstuatia pe 9 octombrie si nu mia venit iar exact in aceeasi zi am mai avut alt contact sexual. e posibil sa raman insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •