Sfincter anal nu se mai inchide cum trebuie

21-09-2019
121212
Nu este medic/terapeut
121212
Buna ziua! Am facut sex anal de 4 ori in viata mea la distante mari de timp. Niciodata nu a fost “dur”. Dar ultima oara cand am facut cred ca nu m-am dilatat suficient si cand partenerul a incercat sa impinga, am simtit ca o arsura, nu stiu cum sa zic, in anus. I-am zis sa se opreasca si s-a oprit, dar apoi a mai incercat o data si am simiti din nou, asa ca ne-am oprit de tot. Durerea a fost groaznica pe moment. Apoi, cand m-am dus la baie, cand m-am sters, am observat ca nu se mai inchide cum trebuie cred ca sfincterul anal. La “iesire” nu mai pot sa strang si oricat ma incordez intra degetul putin. Atunci cand strang nu simt nicio diferenta la intrarea in anus. Nu stiu daca imi cauzeaza incontinenta, pana acum nu am avut probleme si sper sa nu am, nu e foarte mare deschiderea, dar flatulenta oricat incerc sa o tin, se strecoara incet afara. Vreau sa stiu va rog daca se poate repara, inainte se “sigila” anusul. La ce medic trebuie sa merg si ce imi poate face?
2 comentarii
0
22-09-2019, ora 13:26
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Incercati la un medic Proctolog.
0
04-07-2022, ora 14:23
romicademetriu
Nu este medic/terapeut
romicademetriu
Îmi pare rău că nu te-ai simțit prea bine după ce-ai făcut sex anal. Probabil că pregătirea nu a fost bună, lubrifierea inadecvată și partenerul tău s-a grăbit. Penetrarea trebuie să se facă treptat, acordând timp suficient anusului și canalului rectal să se relaxeze. De multă vreme, în mod constant, eu fac sex anal cu diverse femei, dar și cu soția mea. Niciodată n-au apărut probleme și-am fost mulțumiți după fiecare experiență de acest gen.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul anal
  •