Simptome de sarcina? sunt insarcinata? Hellp

06-09-2013
Anamaria65
Nu este medic/terapeut
Anamaria65
Buna!!!Sunt tare speriata ca as putea fi insarcinata :( am folosit inelul contraceptiv Nuvaring doar 1 luna, am urmat toate instructiunile.dupa 21 de zile l-am scos afara, imediat dupa ce l-am scos mi-a venit menstruatia, timp de 4-5 zile, am simptome de greata ameteala, si voma oare sunt insarcinata??? mi-am facut un test de sarcina in data de 31 august a iesit negativ, apoi l-am refacut pe 4 septembrie din nou tot negativ.acum nu stiu sigur trebuie sa-mi vina mestruatia sau nu deobicei venea pe data de 2 a fiecarei luni sau cu intarziere de 3 zile in fiecare luna, nu stiu ce sa fac?sa mai astept sau sa merg la medicul ginecolog???Nu imi doresc aceasta sarcina :(
Multumesc anticipat!!!
4 comentarii
0
06-09-2013, ora 21:52
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
nu cred ca esti insarcinata daca ai folosit inelul corect si testele arata negativ.anticonceptionalele ( inclusiv inelul) iti regleaza menstruatia...
0
07-09-2013, ora 15:20
Anamaria65
Nu este medic/terapeut
Anamaria65
asa spune si prietenul meu ca teoretic nu ar trebui sa fiu, daca am folosit asa cum trebuie, aparte ca primele 5 zile am folosut si alta metoda.
0
08-01-2014, ora 22:24
BorceaS87
Nu este medic/terapeut
BorceaS87
Doresc sa aflu o informatie referitoare la sarcina
Ultima menstruatie a fost pe 18 decembrie 2013
Si am avut primul contact sexual fara protectie pe 3 ianuarie 2014
Este posibila aparitia unei sarcini?
Multumesc pt raspuns
0
02-04-2014, ora 17:37
Denisa123b
Nu este medic/terapeut
Denisa123b
Buna ziua ma confrunt cu o mare nedumerire !
Pe data de 2 martie mi-am inceput viata sexuala neprotejat din pacate. Pe data de 14 mi-a venit ciclul menstual a tinut 5 - 6 zile iar acum am anumite scurgeri vaginale de culoare alb, mancarimi si usturimi la nivelul vaginului. Metionez ca a fot primul contact sexual si nu am avut sangerari, iar partenerul si-a dat drumul la exterior. Posibil sa fiu insarcinata raspunsuri sincere va rog. Multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul