Simptome premenstruale asa devreme sau o sarcina?

09-12-2018
andrnsse
Nu este medic/terapeut
andrnsse
Bună tuturor,
Am avut menstruație din 20.11.2018 până în 23.11.2018. Precizez ca nu am menstruație regulată.
Am avut contact sexual neprotejat cu ejaculări și înainte de menstruație și chiar din 23.11.
Problema este următoarea, după o săptămâna de la menstruație a început să mă doară sânii din nou, sa am pofta de mâncare seara, dureri ușoare de spate și grețuri care apăreau uneori dimineața alteori seara. Asta a durat cam 5 zile.
Iar de 3 zile din contra, nu mai am pofta de mâncare, dorm foarte mult mai ales după ce mănânc la amiaza pur și simplu mi se închid ochii, durerea de sâni persista și a apărut un disconfort/durere pelviana la ovarul stâng cel mai des dar și la cel drept uneori împreună cu durere la contact sexual ultima data când am încercat.
Credeți ca e posibil sa am simptome premenstruale de la 1 saptamana de la terminarea menstruației sau sa fie vorba de o sarcina?
1 comentarii
0
11-12-2018, ora 14:32
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

pe internet nu va poate da nimeni un diagnostic corect, mergeti la un medic sa efectuati o ecografie sau un test de sarcina in functie de simptome

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul