Sindrom Tietze, va rog un sfat urgent!

03-10-2008
ana-29
Nu este medic/terapeut
ana-29
Am fost diagnosticata cu acest sindrom, am citit pe i-net ce inseamna acest sindrom, intr-adevar am dureri in totace in partea dreapta ca niste junghiuri, ma confrunt si trebuie sa le supoart de 4 luni.Mi s-au recomandat MOvalis si Midocalm, insa nu prea isi fac efectul. VReau sa traiesc normal fara aceste junghiuri care credeti-ma imi ia toata pofta de viata si ma panicheaza. Unde anume ar trebui sa merg sa ma tratez?! VA ROG din inima, un sfat.Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
14-11-2008, ora 14:43
joulia
Nu este medic/terapeut
joulia
D-le Ciprian, sufar de nevralgia de trigemeni, dar din pacate nu sunt in tara, asa ca va rog spuneti-mi substanta activa la medicamentele recomandate sau unde le gasim, poate rog pe cineva sa m-i le ia. Am facut tratament cu acupunctura care a dat rezultate, acum fac cu carbamazepina 600mg pe zi plus anti-inflamator diclofenac de-o saptamina si nici un rezultat asa ca ma vad nevoita sa apelez si la alt tratament.Va multumesc anticipat
0
15-11-2008, ora 16:40
joulia
Nu este medic/terapeut
joulia
Multumesc din suflet pentru graba cu care mi-ati raspuns, chiar am niste dureri crincene si nu stiu ce sa mai fac.Eu am inteles, dar nu am inteles de unde pot procura aceste medicamente sau substanta activa astfel sa incerc sa le caut si aici.La mine mai este o problema marisoara in sensul ca stomacelul meu are vreo 120 gr, deci si asa l-am zapacit cu celelalte, acestea au contraindicatii?multumesc din suflet
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Costocondrita Sindromul Tietze

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: