sint insarcinata?

08-05-2007
mihu
Nu este medic/terapeut
mihu
de curind am o viata sexuala normala, un ciclu regulat.mi-a intirziat menstruatia cu 4 zile.e posibil sa fiu insarcinata sau se poate intirzia datorita stresului?
2 comentarii
0
09-05-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Atât sarcina, cât şi stressul sunt cauze care pot duce la lipsa menstruaţiei. Fiind greu de apreciat dacă stressul este cauza, cel mai simplu este să faceţi un test de sarcină.
0
04-06-2008, ora 00:00
floridor
Nu este medic/terapeut
floridor
Am 50 de ani si un copil de 24 de ani...dupa nastere am avut o problema si una din trompe mi-a fost extirpata...la analize a rezultat si faptul ca am endometrioza...a trecut mult timp de atunci.
Luna trecuta am facut sex in perioada fertila si acum au trecut 10 zile si nu mi-a venit ciclu...mentionez ca am ciclul regulat de 23-26 zile. Este posibil sa fiu insarcinata sau s-a instalat menopauza?
Se poat instala menopauza deodata fara nici un simptom?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •