spin de la trandafir

19-08-2014
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
buna ziua..mi-a intrat ieri un spin de trandafir in deget si nu-l pot scoate, am pus miere de albine si spirt..e posibil sa coaca si sa-l pot scoate sau ma pot trezi cu alte surprize mai putin placute?
4 comentarii
0
19-08-2014, ora 23:06
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
De obicei organismul creeaza puroi si astfel este metoda lui de a scoate afara corpurile straine, daca nu vrei sa astepti poti cumpara un ac de siringa il dezinfectezi preventiv in spirt si tai pielea ca sa scoti spinul dupa care dai cu betadina sa spirt daca nu esti rea de durere.
0
20-08-2014, ora 15:39
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
multumesc pentru raspuns..am incercat sa-l scot cu ac si cu o penseta dar nu am reusit..m-a invatat o colega sa pun ceapa coapta..si sper sa scap de musafirul nepoftit
0
22-08-2014, ora 21:53
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
EU nam vrut sati dau astfel de solutie pt ca am incercat-o si eu la varsta de 15 ani la o unghie aveam un punct si dupa o noapte cu ceapa coapta aveam puroi sub toata unghia si a trebuit sa merg la policlinica titan unde mia fost scoasa unghia.
0
23-08-2014, ora 10:21
lorena fulvius
Nu este medic/terapeut
lorena fulvius
am pus ceapa coapta dupa amiaza si am tinut pana seara la culcare..peste noapte am lasat degetul nebandajat iar dimineata am pus crema de galbenele si am plecat la servici..dupa cateva ore a iesit si spinul.sper ca pe ceilalti spini ce-i voi colecta sa-i pot scoate repede [umblu des la trandafiri]..multumesc oricum pentru sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: