senzatie de ace in tot corpul, piele fierbinte

28-12-2014
margareta-sv
Nu este medic/terapeut
margareta-sv
De vreo 2 sapt. simt intepaturi in tot corpul, in nas, in urechi, peste tot, simt parca sunt toata amortita, ma arde pielea, ma simt fierbinte, vb aia ca si cum ar fierbe sangele in mine, la contactul cu apa imi apar un fel de pete sub piele, ma dor, talpile parca imi ard, eu care eram tot timpul rece la picioare, acum ma trezesc noaptea ca arunc plapuma de pe mine, mai precizez ca am o operatie la coloana cervicala, poate fi de la coloana sau e o alergie?banuiesc de la pur, dero, sampon, sapun?e posibil sa fie de la mancare?mereu simt ca si cum as avea curent in corp(chiar schimbam o lenjerie care sigur avea supraelastic si cand am tras cearsaf pe cearsaf parca mi s-a descarcat curent in palma), am senzatia de arsura si in gura, la fel si ochii, intepaturi peste tot, medicamente nu iau decat bisogamma(imi creste pulsul f repede) si rar cate un algocalmin, altceva nimic, multumesc anticipat pt sfaturi, raspunsuri
2 comentarii
0
30-12-2014, ora 11:40
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Luati un antialergic si vedeti daca trec simptomele si atunci inseamna ca este o alergie la vreun aliment pe care il consumati mai des !
0
03-02-2015, ora 14:06
margareta-sv
Nu este medic/terapeut
margareta-sv
multumesc pt parere, intre timp am fost la medic, mi-a pus diagnosticul de cutix marmorata, piele marmorata, dar m-ar interesa sa aflu daca la acest diagnostic te inteapa pielea, nu mi s-a recomndat nimic pt piele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  •