splina?

08-11-2006
Elenna
Nu este medic/terapeut
Elenna
De o saptamana am dureri intermitente in partea stanga, chiar sub coaste, durere care se rasfrange in toata partea stanga sus(san, umar, cateodata am senzatia ca e si inima). Cand nu ma doare parca ghiortaie (vibreaza) ceva in mine. Mentionez ca astea se intampla seara, in conditiile in care ultima masa consta in mere(pe la ora 17). Am bila lenesa si am mai facut migrene biliare, am grija de alimentatia mea si iau colebil daca fac vreun exces. Insa nu am avut niciodata dureri sau senzatiile astea de vibratie in partea stanga... Imi puteti spune ce am? sau unde sa ma duc si ce investigatii sa fac pentru ca sunt speriata. Va multumesc
2 comentarii
0
09-11-2006, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
ESTE POSIBIL CA PROBLEMELE PE CARE LE AVETI SA PROVINA DE LA UNA DIN 'BOLILE SECOLULUI' COLPATIA FUNCTIONALA, DETERMINATA DE CEEA CE MANCAM SIDE FELUL IN CARE MINCAM.LA NIVELUL ACELA SE AFLA UNGHIUL SPLENIC AL COLONULUI CARE DIN CAUZA GAZELOR ACUMULATE DA ASTFEL DE DURERI, PENTRU CARE SE TINE REGIM ALIMENTAR SI EXISTA TRATAMENT MEDICAMENTOS
0
22-11-2007, ora 00:00
anka miki
Nu este medic/terapeut
anka miki
si eu la fel dar nu stiu sigur dak e splina dati mai multe argumente la mn e partea dreapta chiar sub coaste e pentru prima data kand mi se intampla am motiv sami fak griji?k am intrebat multa lume si mi sa zik k sar putea apendicita dar nu cred k e chiar durerea e chiar la buric partea dreapta sau unde e sanu drept chiar pe verticala sunt speriata?...mam speriat rau de tot k nu stiam ce sa fak sa nu mai ma intepe atata..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: