stop pilule

05-10-2006
ani31
Nu este medic/terapeut
ani31
Timp de 11luni am luat contraceptive orale, Desorelle. Ultima menstruatie am avut-o in perioada 18-21 septembrie. De atunci am intrerupt administrarea pilulelor. In a 17-a zi de ciclu am avut contact sexual folosind una din prea bine cunoscutele contraceptii naturale, coitus intreruptus. Mi-e teama insa sa nu fi iesit el prea tirziu. Se poate sa ramin insarcinata ?
2 comentarii
0
09-10-2006, ora 00:00
lavy1980
Nu este medic/terapeut
lavy1980
In general riscul este scazut sa ramai in perioada imediat urmatoare folosirii contraceptivelor. Eu am luat timp de 1 an... am 4 luni decand folosesc coitus intreruptus..si nimic :). Cel mai bine e sa ne protejam.. caci exista riscuri daca ramai imediat dupa ce ai luat contraceptive.
Altceva nu ai mai observat? Eu am avut probleme de la intreruperea brusca a anticonceptionalelor
0
10-10-2006, ora 00:00
ani31
Nu este medic/terapeut
ani31
Eu nu am am avut probleme de nici un fel in urma intreruperii pastilelor. Oricum am sa folosesc din nou pastile pt ca ma simt mai in siguranta. Am intrerupt pastilele la sfatul medicului meu ginecolog care mi-a zis sa fac o pauza la fiecare 11 luni insa am citit aici pe forum ca nu trebuie facuta nici un fel de pauza daca nu sunt probleme.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul