Sufocare noaptea

02-11-2006
AlinaI
Nu este medic/terapeut
AlinaI
Am 27 ani, am fost diagnosticata cu rinita alergica pe care am ameliorat-o cu apa+sare+bicarbonat de Na.
De un timp (jumatate de an) ma trezesc noaptea 2.00-4.00 cu senzatie de sufocare, apasare pe piept, suieraturi in respiratie ( senzatia ca am ceva in gat); acest lucru se intampla uneori nu in fiecare noapte.
Aceasta senzatie trece cam in 2-3ore stau in sezut.(oricum nu pot sta culcata).
Trebuie sa precizez ca am pisica!
Este astm? Si daca Da- cum il pot ameliora. Ce spray as putea folosi fara sa-mi afecteze.
Multumesc anticipat pentru raspuns!
1 comentarii
0
09-11-2006, ora 00:00
dr. Tepes Monica
Identitate neconfirmată
dr. Tepes Monica
Daca ati fost diagnosticata cu rinita alergica probabil ca ati fost si sfatuita sa renuntati la pisica. Aceasta este o conditie esentiala pentru sanatatea dumneavoastra!
Oricate medicamente veti lua nu veti reusi sa inlaturati raul pe care il produce persistenta alergenului in mediul dumneavoastra.
Cu speranta ca veti lua cea mai buna hotarare in acest sens va prezint mai jos un tratament natural atat preventiv cat si in criza, tratament gemoterapic ce poate fi asociat si cu alte tratamente ( homeopat sau alopat )

Extract din muguri de coacaz negru - Ribes nigrum 50 pic dimineata
Extract din muguri de carpen -Carpinus betulus 50 pic la pranz
Extract din muguri de calin - Viburnum lantana 50 pic seara

Asigurati-va ca sunt extracte si nu tincturi !
Luati acest tratament timp de 3 luni, apoi 1 luna pauza si puteti repeta 3 luni, la nevoie.
In criza, luati Extract din muguri de coacaz negru 50 pic din 3 in 3 ore. Nu depasiti 200 pic pe zi adica de 4 ori doza.
Daca faceti profilaxia corect si scoateti alergenii din mediu ( fum de tigara, praf, par de animale ) nu va fi nevoie sa apelati prea des la tratament pentru criza.
Va doresc multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  • Senzație de sufocare - ce ar putea fi
  •