Sunet ciudat la respiratie de 3 ani cu o vibratie ciudata

24-11-2016
alexanderk
Nu este medic/terapeut
alexanderk
Salut, am o problema. Nu-mi vine sa cred ca am evitat doctorul atatia ani si am fost atat de prost!dar...

Acum 2 ani jumate 3 am avut o super gripa/raceala, tuseam NON STOP si nu am putut nici sa dorm 2-3 zile din cauza tusei (cand insp[iram tuseam instant foarte greu si iritant) a fost foarte grav, mi s-au dat antibiotice destul de puternice, in 2 saptamani m-am facut bine, dar se pare ca mi-a ramas un sunet la respiratie, mai mult cand inspir.L-am observat la o perioada dupa boala, si de atunci apare sporadic si doar in anumite momente ale zilei. Am incercat sa schimb si poizitiile cand se intampl, dar cand apare apare si nu am cum sa controlez fenomenul, tot asa deodata si dispare si numai apare zile sau saptamani !

Ei bine l-am tot evitat ignorat ani buni, dar trebuie sa i pun capat...

sunetul se manifesta cand respir pe gura (inspirat), parca e ceva in plamani, un sunet cu o vibratie usoara, nu e ca weezeingul nu se aude asa tare se aude mai mult in interior! nu doare, nu imi face nimic cand inspir de genul sa ma sufoce etc. doar cand inspir adanc imi da o senzatie de tuse, ca atunci cand ai ceva in gat, dar nu trece daca tusesc e o senzatie falsa.,

p.s nu am astm (cred) nu sunt alergic
p.s2 am fost supraponderal si am avut momente cand imi "venea inapoi acidul gastric in gat" desi nu cred ca e reflux, caci nu se intampla zilnic ci doar cand mancam dezordonat.
p.s3 am facut analize de sange complete si nu am nimic.

nu sunt asigurat decat la doctorul de familie doar anul asta, deci sunt pe cont propriu
Scriu aici pt a ma informa putin caci habar nu am cum sa caut pe internet
1 comentarii
0
26-12-2016, ora 21:43
Daniel_214
Nu este medic/terapeut
Daniel_214
Ai BPOC !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: