plamani ' incarcati '

05-02-2015
jenny s
Nu este medic/terapeut
jenny s
Buna ziua ! Totul a inceput inainte cu vreo 2-3 ani cu o respiratie suieratoare cand oboseam sau cand fumam mai mult (in jur de 1 pachet pe zi )si cu o nara infundata tot timpul. Nu am fost la medic sa vad ce este...In 2014 iulie am plecat in Anglia si totul s-a complicat...Am inceput cu stranuturi multe si foarte dese in special dimineata sau cand intram/ieseam de la cald la rece..Am fost la medic si mi-au spus ca am astm. Mi-au dat antibiotic, niste pastilute cu steroizi si ventolin.Cand luam tratamentul eram cat de cat bine dar dupa aceea.aceleasi probleme.Acum mai nou ma deranjaza un mucus vascos pe care nu il pot expectora..M-am intors in Romania de cateva zile mi-am facut radiografie la plamani si asistenta (d-na doctor e in concediu) mi-a zis ca am ' plamanii incarcati' am mai facut cateva analize printre care exudat faringian si nazal, dar rezultatul il iau marti...Daca m-ati putea sfatui...mi-ati fi de mare ajutor. Multumesc acticipat. PS mentionez ca inca fumez..5-6 tigaripe zi.
2 comentarii
0
05-02-2015, ora 20:12
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. citeste pe Google.. PRODUSE ALIMENTARE PRODUCATOARE DE MUCUS..si excluzi acele alimente din regimul tau ( plamanii sunt incarcati cu MUCUS..produs de alimente)
2 citeste ce sa mai scris pe forumul ORL depsre cum se trataeza corect problemele de nas, gat...
1
05-02-2015, ora 20:27
jenny s
Nu este medic/terapeut
jenny s
Multumesc frumos.O seara buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vitamine și suplimente pentru plămâni
  •