sunt dependenta de heroina

332 comentarii 1 2 ..... 101112 Înainte ›
0
05-10-2011, ora 22:25
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Hey, cum o mai duceti?
0
09-10-2011, ora 17:13
lordus
Nu este medic/terapeut
lordus
Buna all am citit toate comm de la primu pana la ultimu si sunt socat de ce am vazut dar cred ca nu sunteti puternici si nu aveti caratere puternice.Nu inteleg odata ce te lasi de droguri cum sa te apuci, odata ce te lasi de ele ar trebui sa ai mintea limpede eu asa zic.Chiar daca ai senzatia sa revi la droguri daca ai o minte puterica nu te intorci la droguri asta e parerea mea acum nustiu voi stiti mai bine nu sunt din acelas domniu ca si voi, eu nu fumez, nu beau, nu ma droghez deci oricum multa bft
0
10-10-2011, ora 03:48
Nuada
Nu este medic/terapeut
Nuada
Pai daca nu stii, noi stim mai bine, atunci de ce ne cataloghezi "caractere slabe" si "nu sunteti puternici"?Privit din afara totul pare relativ usor sau un viciu de care poti scapa repede, fara probleme, ce simplu ar fi fost sa fie asa.Sunt oameni care s-au chinuit ani de zile sa scape de aceasta nenorocire, si ma numar printre ei, oameni cu caractere puternice, cu minti luminate si deschise, oameni care au pierdut aproape totul, si care totusi au reusit sa scape de acest viciu definitiv.Nu suntem slabi, si nici prosti, doar am avut ghinionul sa cadem in plasa asta, tesuta foarte frumos, si care din ce te zbati din aia te strange mai bine.Pot spune ca acum dupa atata timp fara droguri, totul pare ca s-a intamplt acum 100 de ani, dar din pacate totul s-a intamplat pe pielea mea, si a lasat urme adanci.
Celor care s-au lasat va doresc succes in continuare si o viata frumoasa, celor care inca se chinuie, le spun ca se poate si trebuie sa aiba multa vointa, putere si sa credeti in voi...se poate, succes.
0
11-10-2011, ora 19:03
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
De o luna dupa saptamana aia (puteti citi pe pagina anterioara) mi s-au redus simptomele de rau la aproape nule. Cu ce ma confrunt acum este acea senzatie in care "simt" ca uneori nu gandesc, ci fac la automatism. Cum pot sa scap de asa ceva?

Multa sanatate celor care au scapat de aceste oribilitati, nu se merita.
0
16-10-2011, ora 18:25
lordus
Nu este medic/terapeut
lordus
Chiar daca nu sunt ca voi eu totusi cred ca te poti lasa usor de ele chiar daca este greu trebuie sa ai vointa puterinca in tine.Odata ce te lasi de droguri chiar daca in minte iti vine sa te droghezi daca esti puterinc si ambitios nu cred ca te vei reapuca;)
0
17-10-2011, ora 16:34
Nuada
Nu este medic/terapeut
Nuada
Asta asa este, dupa ce te lasi, trebuie sa ai vointa sa stai departe de droguri, pentru ca de venit in minte tot iti mai vin, imi aduc aminte de un vechi amic care a reusit sa se lase timp de 2 ani si dupa tot acest timp departe de droguri, s-a apucat iar si a tinut-o asa timp de 1 an, dupa care s-a lasat definitiv. are aproximativ 5-6 ani de cand a scapat de droguri.Spre exemplu, eu am stat 1 an fara droguri, departe de anturaj, de tot ce m-ar putea tenta sa mai consum, si dupa un an, intr-o dimineata m-am trezit cu o pofta de heroina, incat nu m-am putut abtine, si m-am dus si am tras, singurul avntaj care l-am avut a fost ca atunci a fost singura data, si apoi nu am recazut timp de 2 ani.Momentan sunt curat, nu am nici un gand sa mai fac vreodata asa ceva, si cred ca sunt un caz fericit ca m-am putu lasa dupa 14 ani de consum de heroina, nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu sau altii asemeni mie, si va spun tuturor care nu ati intrat pe drumul asta niciodata, sa stati cat mai departe de droguri, indiferent care ar fi ele.Din ce stiu despre etnobotanice de la vechii amici cu care ma drogam, ei s-au apucat de etnobotanice si s-au lasat de heroina, sunt cele mai nasoale droguri de pe piata la ora actuala, unii dintre ei au ajuns sa consume la 1 ora cate un plic, iar chiar daca au stat fara prafuri o perioada, creierul nu isi mai poate reveni niciodata, si au ramas cu sechele pe viata, momentan sunt sub tratament la spitalul 9, incercand sa recupereze daunele facute creierului, dar fara mari sperante!
0
21-10-2011, ora 14:47
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
N-are rost sa constati ca etnobotanicele sunt cele mai nasoale droguri de pe piata la ora asta. Toate sunt, incepand de la alcool, fumat pana la heroina, care, dupa mine, cred ca este cel mai oribil drog. Cel mai bine e sa stai departe de ele si sa nu te lasi influentat de cei din jur, chiar daca o sa pari prost. Daca ei asa cred ca te poti integra in grup, mai bine iti cauti alti prieteni!
0
22-10-2011, ora 00:17
Nuada
Nu este medic/terapeut
Nuada
Poate ca ai dreptate, dar nu cred ca de la fumat poti ajunge la nivelul de degradare pe care ti-l dau drogurile.Iti dai seama ca dupa atata timp de consum, si mai ales dupa tot chinul prin care am trecut sa ma las de droguri, ca nu caut nici o prietenie cu astfel de oameni, nu ma intereseaza apartenenta la vreun grup, si putin imi pasa de ce cred ei sau oricine altcineva de mine.Momentan am o viata frumoasa, o sotie minunata, o familie.linistita, si tot ce am nevoie imi ofera familia...cei mai buni prieteni imi sunt sotia si tatal meu, ei sunt cei care m-au scos din infernul in care ajunsesem, lor le datorez totul.
Eheee..cred ca asta este ultimul post pe acest forum, va multumesc tuturor, si va doresc numai bine, sa stati cat mai departe de droguri, si sa aveti o viata frumoasa, la revedere...cu respect.Nu...a...da
0
23-10-2011, ora 13:54
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Fumatul te degradeaza in acelasi mod ca si drogurile, doar ca intr-o perioada mai lunga. Nu ai auzit ca sunt mii de cazuri in care se moare de la fumat si baut? Tu ce crezi, ca fumatul e asa, la sanchi? Da dependenta si chiar una foarte rapida si incet-incet ajungi sa ai probleme cardio-vasculare grave.
0
27-10-2011, ora 19:26
sol85
Nu este medic/terapeut
sol85
Buna Anca, buna tuturor, ma bucur ca va mai ganditi si la mine din cand in cand. :) Eu sunt ok, am avut intr-adevar o vara superba, ceva probleme in sectorul sentimental dar in rest totul ok. Despre droguri nici nu mai poate fi vorba, sunt greseli care apartin trecutului, pe care mi le asum si pentru care intr-o oarecare masura inca mai platesc, insa acum am alte prioritati, alte griji, alte probleme. Si tot asa. Life goes on.
Am citit ultimele comentarii si ma bucur sa vad ca mai sunt care au reusit sa mearga mai departe. La un moment dat trebuie sa alegi, ori stanga ori drapta. Stim cu totii asta. Felicitari Nuada si multa bafta in viata! Voua cum va mai merge? :)
0
29-10-2011, ora 20:45
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Mie unu imi merge bine. Deja cand intru aici si citesc topicul care l-am facut, ma gandesc ce fapt prostesc am facut. Totusi ii multumesc lui Dumnezeu ca mi s-a intamplat atat de devreme acele rauri, ca ma afundam mai rau in acest anturaj, care continua sa consume cacaturi din timp in timp.
Acum doar fumez, dar o sa ma las si de asta, nu sunt dependent. :)
0
02-11-2011, ora 17:16
mihaela2012
Nu este medic/terapeut
mihaela2012
buna buna tuturor.hai k nu am mai intrat de foarte mult timp...am citit ultimele mesaje.si ma bucur foarte tare pt voi k ati reusit sa treceti peste tot...k si mine de altfel.am deja 9 luni de cand sunt cuminte:x...si ma simt perfect.va pup pe toti si aveti grija de voi:*
0
02-11-2011, ora 17:59
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
Si aici totul este OK ;)
0
03-11-2011, ora 20:56
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Ce frumoasa este viata fara aceste porcarii, nu? :)
0
05-11-2011, ora 19:53
ank0107
Nu este medic/terapeut
ank0107
totul sub control:)
...se pare ca toata lumea e in forma maxima, ce tare!:))))
0
05-11-2011, ora 22:39
kristiana21
Nu este medic/terapeut
kristiana21
Nu am mai scris de f mult timp.. asta ptr ca mi au iesit definitiv din minte. Desi am recunoscut ca in august am consumat o data (2linii)..in urma carora m am simtit f rau timp de cateva ore, (stari de voma, durere de cap, nu ma puteam tine pe picioare, nervii)..vreau sa spun ca ma scarbit... pfff numai simt aceeasi atractie si nici aceeasi placere. asta a fost picatura care a umplut paharul, m am convins ca numai sunt atrasa de acest drog si nici ca imi mai acapareaza mintea. Mi se pare ca iti strici sanatatea cu astea, ca sunt niste banii irositi, cei kre ii dam pe droguri, putem face lucruri mai folositoare. Am intrat sa vad ce mai face-ti, asta ptr ca inca mai primesc e-mail cu noutatii de pe forum. va pup si sper sa ave-ti ambitia necesara, inceputul este greu. pe urma totul vine de la sine. SUCCESC SI CURAJ.
0
06-11-2011, ora 22:33
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Eu nu am mai incercat si nici nu o sa mai incerc, acum incerc sa ma las de tigari, dar nu e greu ca nu am inca dependenta. :-
0
14-12-2011, ora 17:29
ALY85
Nu este medic/terapeut
ALY85
BUNA..SUNT O FATA KRE A TRECUT CAM PRIN CE TRECI SI TU AKM...M AM DROGAT 2 ANI CU HEROINA SI 1 AN CU METADONA INCERCAND SA MA LAS...PANA AKM 6 LUNI KND AM FACUT UN GRAV ACCIDENT D CIRCULATIE DIN CAUZA STARII MELE PSIHICE...PROVIN DINTR O FAMILIE BUNA, PARINTII MEI FIIND OAMENI D AFACERI IMPORTANTI IN BUCURESTI DAR PROSTIA MEA I A ADUS LA FALIMENT, PT K EU NU TRAGEM DOAR D TREI ORI P ZI CI CHIAR AJUNGEAM LA 3 SAU 4 GRAME TIMP D 2 ANI...ASA K AM VANDUT TOT CE ERA POSIBIL, AM FURAT DIN CASA K SA POT SA MI PROCUR DROGURI, MI AM LASAT TOATE BIJUTERIILE AMANET, SI ULTIMA DATA MI AM LASAT SI APARTAMENTUL...ASA MI AM NENOROCIT VIATA LA 26 D ANI...DAR INTR O ZI MI AM PROPUS SA TERMIN CU DROGURILE..M AM INCHIS IN CASA, FARA HEROINA SAU METADONA SI M AM AMBITIONAT SA TREC PESTE SEVRAJ...CVA IMPOSIBIL VOR SPUNE UNII DAR DACA VREI SE POATE...AM 6 LUNI D CAND AM TERMINAT CU DROGURILE...SUNT BN, MI AM REVENIT TOTAL, M AM CASATORIT SI ASTEPT SI UN BEBE..ASA K TOTUL ESTE PSIHIC...AMBITIONEAZA TE SI TERMINA CU PRAFURILE ASTEA NENOROCITE...NU TE ADUC DECAT LA RUINA...IAR METADONA CREEAZA DEPENDENTA..ASA K SARI DIN LAC IN PUT...INCEPE O LUPTA DIN CARE TU SA IESI INVINGATOARE...ITI UREZ MULTA BAFTA..SI MULTA AMBITIE
0
21-04-2012, ora 00:50
santindra
Nu este medic/terapeut
santindra
Iti trimit un link motivational. Nu esti singura, dar poti ramane. http://www.youtube.com/watch?v=UhlsBrjU2Xk
0
21-04-2012, ora 05:16
supersan
Nu este medic/terapeut
supersan
salutare,
Prietena mea tot baga la vena de la spice-uri ice rock, spice gold si fever. Voi ce stiti de astea? Ma cam sperie conceptul de bagat la vena, nu se manifesta dubios, in sensul ca daca nu baga, nu intra in sevraj, dar daca ia, e terminat, numai poti vorbi cu el. Nu stiu incotro sa o iau... :|
0
25-05-2012, ora 03:08
Emilios
Nu este medic/terapeut
Emilios
Buna numele meu este Emy am 36 de ani si sunt in aceeasi siituatie ca tine, numai ca eu sunt consumator de HEROINA din anul 2001 si binenteles ca in tot acest timp m-am lasat de cateva ori, ultima data cand m-am lasat cu mare succes de heroina si pe o perioada f lunga de timp zic eu ( 4 ani ) a fost in anul 2007 cand am parasit romania binenteles ajutat de sora mea si m-am stabiit in Cyprus. Inca din prima zi cand am ajuns aici am facut in felul urmator, f simplu si iti garantez 100% ca functioneaza super fara sevraje si nici cea mai mica durere.M-am dus la o clinica particulara de, dezintoxicare ( Veresies Clinic) este una dintre celemai renumite si cu cel mai bun doctor de aici din cypru: Nu m-am internat...nu sa nu crezi asta doar ca Dr Veresies mi-a prescris o reteta Magica daca-i poot spune asa medicamente care sa le iau la domiciliu, doar le cumpar pe baza la reteta data de elde la farmacie si fac terapia acasa. Reteta Magica Este Urmatoarea 1) DHC CONTINUS adica mai pe intelesul tau dihidrocodeine.pe care leiei 3 pastile de trei ori pe zi adica 3 dimineata 3dupa amiaza si 3 seara inainte de culcare dar problema este ca trebuiesc scazute din ce in ce adica sa zicemprima zi iei 3-3-3 asta 2 zile apoi 3-3-2 toto2 zile apoi 3-2-2, apoi 2-2-2 si asa mai departe pana ajungi sa iei numai o jumatate de pastila pe zi repet DHC iti ia ori ce durere de sevraji fara sa simti nici cea mai mica durere dar in acelasi timp creeaza dependenta tocmai d-aia iti zic ca trebuie sa le scazi usor usor.
2) Cel de-al doilea medicament se numeste Hipnosedon si este unul dintre cele mai puternice somnifere de pe piata farmaceutica daca iei 2-3 dormi fara probleme ca un Inger, si nu creeaza dependenta.
Incearca sa obti reteta de la un cabinet particular pentru astea doua Medicamente DHC CONTINUS si HIPNOSEDON
DHC CONTINUS sunt de 60 mg si 80 mg acuma tu decizi ce sa-ti iei eu am folosit 60 mg si am fost f multumit
tu acuma vezi si ce-ti recomanda Dr de la clinica la care ai sa te duci.
Ce-ti pot spune mai mult Ambitie de fier cu toate ca n-ai sa ai nevoie in ce priveste durerile doar ferestete de anturaji stai departe de pers care iti pot da heroina si spune nu de cate ori gandul iti fuge la ele.
Eu dupa 4 ani am nimerit intr-un anturaji gresit chiar si aici in cyprus si amapucat iar de cam 7 luni dar dejea am reinceput tratamentul pe care til-am recomandat si tie
Deci tine minte un lucru nu exista nu pot - exista nu vreau! Deci daca vrei cu-adevarat poti. Succes si Multa putere atat psihica cat si fizica.
0
29-05-2012, ora 13:16
pamy star
Nu este medic/terapeut
pamy star
Buna!sper ca o sa ma poate ajuta cineva!de o sapt prizez cocaina o zi si noapte dupa care o zi si noapte libera!am inceput dintro prostie pt ca sunt obsedata cu slabitu!cand am zis ca nu mai vreau asta insemnand cu o zi in urma ca sa nu cumva sa isi dea seama sotul meu si sa avem probleme chiar despartire, pentru ca mia spus de multe de ori daca fac asa ceva se termina totul intre noi...problema este ca ieri am facut o criza foarte urata si am fost foarte depresiva si bineinteles ca mam certat foarte urat cu el sica sa pot sa ma calmez si sa fie ok totul mam aruncat iar cu nasul in cocaina!cat timp dureaza starea de depresie si de nervi dupa ce nu mai prizezi??pt mine esti prima oara cand am ajuns in vraja lor si ma sperie gandul ca s-ar putea afla!astept un raspuns va rog frumos!si daca stiti cumva dupa cat timp nu mai apare in analize???am avut si parte de cam mult...prima zi a cam fost 1g, a 2a oara cam 1, 5g, a 3a oara a fost ceva de genu cam 3g in 2 nopti si o zi in continuu...iar de ieri dupa amiaza cand am gasit solutia la nervi si depresie cred ca am consumat in jur de 1, 5g-2g...sunt convinsa ca nu sunt dependenta ca ma pot lasa oricand de ele pt ca nu am fost pasionata niciodata de asa ceva miau luat mintile cand am citit ca ajuta la slabit, dar nu vreau sa isi dea seama nimeni ce am facut sa trec peste starile alea mai usor!multumesc si astept un raspuns cat se poate de repede
0
28-06-2012, ora 04:42
Costin.Octavian
Nu este medic/terapeut
Costin.Octavian
http://remerra.blogspot.ro/p/pag1.html
cap coada, este de sus, baga la citit intr-o seara concentrata
0
03-12-2012, ora 17:46
sol85
Nu este medic/terapeut
sol85
Hei, ce mai faceti? Mai e cineva din old school pe aici?
0
13-01-2013, ora 18:32
Ls
Nu este medic/terapeut
Ls
Salut.
Am petrecut o noapte citind toate comentariile. Ii felicit pe toti cei care si-au impartasit experienta aici, ati facut un lucru minunat dand dovada de responsabilitate sociala. Astfel de discutii daca s-ar purta intr-un context mai public cred ca ar ajuta foarte mult la preventie.
Nu am avut tangente cu aceasta adictie in mod particular, deci ar fi de prisos sa filozofez despre cum si ce trebuie facut ptr ca nu cred ca poti intelege ceva ce nu simti si traiesti dar aceste postari m-au facut sa imi rearanjez anumite viziuni.
Sunt curios cum ati evoluat fiecare in acesti ani...
Sol.. Alexxxa..Miha... dspr voi am dedus ca v-ati reabilitat, desi tentatia placerii pandeste sper a va pastrati taria de caracter si sa refulati in lucruri mai putin nocive.
Tu Dan, ce faci? perseverezi in starea de amorteala?
0
02-02-2013, ora 14:26
raisa85
Nu este medic/terapeut
raisa85
Buna. am si eu o intrebare ptr cei care ma pot ajuta. Vreau sa stiu dupa cat timp de cand ai consumat heroina si faci testelul acela de la centrul de metadona, iese negativ. Adica daca am consumat miercuri(la folie, cateva bile) si fac testul luni sau marti, iese pozitiv sau negativ? Multumesc
0
14-02-2013, ora 14:19
Moose
Nu este medic/terapeut
Moose
Voua vi se pare ca exista vreo putere supranaturala care sa stie cum tien organismul heroina in el??? La unii iese mai repere, al altii mai greu! Ce inseamna la voi "cateva bile la folie"??? Cum nu ganditi deloc incat sa veniti cu intrebari asa stupide gen "O sa iasa + sau -?" Suntem la CINE STIE CASTIGA???? De unde sa stie cineva ce faci tu si ce iei si cum iti iese tie testul???? Fratilor TREZITI-VA!!! Si dc plm t mai duci la metadoane dak tragi??? Mai bine lasa p altul kr vrea sa se lase nu sa o arda prost!
0
03-10-2013, ora 23:14
sogi
Nu este medic/terapeut
sogi
sol inca se mai gaseste magic ?
0
29-06-2014, ora 10:11
yeah123
Nu este medic/terapeut
yeah123
O vorba spune cam asa: Cand iti doresti sa te lasi de droguri atat de mult pe cat iti doresti o gura de aer cand esti sub apa, atunci vei reusi! Succes tuturor
0
24-07-2014, ora 17:41
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Consecintele consumului de heroina:
-dependenta de la prima doza;
-o doza crescuta de heroina poate fi este fatala, numita supradoza;
-risc de contaminare cu HIV sau virusul hepatitei urmarea schimbului de materiale -seringi- in special intre consumatorii de heroina;
-moartea din cauza introducerii substantelor de diluare precum chinina, talc, zaharoza.
Adaugă un comentariu / răspuns
332 comentarii 1 2 ..... 101112 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.