sunt disperata..am nevoie de o parere

21-06-2007
crazykiss
Nu este medic/terapeut
crazykiss
aceasta este a 14 zi de intarziere a ciclului in conditia in care luna trecuta am avut 3 contacte neprotejate folosind coitus interuptus.stiu ca lichidul acela poate sa fecundeze si el si de asta mi e frica.eu am un ciclu neregulat ma asteptam deci sa mi intarzie 4-5 zile dar nu 2 sapt.am facut 2 teste de sarcina, primul clear blue pe data de 13 la cam 6 zile intarziere al doilea pe 16, ambele teste au iesit negative.totusi astazi s au facut 14 intarziere si simt ca mor.marti, pe 19 am fost sa mi fac analiza beta hcg dar raspunsul o sa l am abia luni.credeti ca e vb de o sarcina??daca nu ce poate determina o intarziere asa mare a menstruatiei?testul de sarcina e facut la 2 sapt dupa actul sexual cu probleme.va rog sa mi dati o parere!
6 comentarii
0
21-06-2007, ora 00:00
nestemate2000
Nu este medic/terapeut
nestemate2000
M a declar obeza..iar viatza mea sexuala este foarte redusa...Am prob..cu hormoii?
0
21-06-2007, ora 00:00
crazykiss
Nu este medic/terapeut
crazykiss
imi poate raspunde si mie cineva la intrebarea de mai sus, va rog????
0
22-06-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
stai calma ca nu esti insarcinata. probabil e o intarziere asa mare de la stres.
si mie mi s-a intamplat.
bafta!
0
24-06-2007, ora 00:00
ofi_r
Nu este medic/terapeut
ofi_r
specificitatea testelor este dupa 2 saptamani de la data la care trebuia sa vina menstruatia
0
19-08-2007, ora 00:00
cosmina92
Nu este medic/terapeut
cosmina92
eu zik k nu ai ramas... daca nu si-a dat drumul in u... si eu am avut probleme... am facut sex neprotejat cu prietenul meu accum cateva zile... fiind in a 4 a zi pe rosu... nu si-a dat drumul...acum nuj eu nu ma ambalez k nu am cum:( oki eu zik k nu ai cum sa fi ramas...:* succes la test... ji poate ne zici si noua ce rezultat ti-a dat:* poopik
0
11-09-2007, ora 00:00
zambilici
Nu este medic/terapeut
zambilici
si eu am facut la fel...nu stiu c sa zic...nu e deloc o metoda sigura...eu ma tem f tare...si mi-as dori dak ne poate da un sfat cineva care a mai facut asa...multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Când poți face un test de sarcină?
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  •