Sunt gravida?

30-05-2017
IvyLin
Nu este medic/terapeut
IvyLin
Buna ziua, am o intrebare.
Luna asta nu mi-a venit menstruatia, desi trebuia sa imi vina in data de 26, am asteptat pana a doua zi si am cumparat un test de sarcina, stiind ca pot sa folosesc chiar dupa o zi doua de intarziere a menstruatiei. Insa testul a iesit negativ. Menstruatia imi tine deobicei 4 zile, si cum suntem in luna mai si mai e o zi din luna, ma gandesc ca nu are cum sa imi vina acum. E posibil sa fiu gravida si testul a gresit? Va rog sa ma ajutati!
8 comentarii
1
30-05-2017, ora 12:42
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ceea ce se intampla poate fi incadrat ca tulburari ale ciclului menstrual. Acestea trebuie neaparat investigate.
Va rog sa consultati un medic ginecolog.
dr Petre Muresan
0
30-05-2017, ora 20:21
IvyLin
Nu este medic/terapeut
IvyLin
Va multumesc !
0
30-05-2017, ora 22:38
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere.
Si cu alta ocazie, daca va pot ajuta cu ceva.

dr Petre Muresan
0
30-11-2020, ora 16:44
Anton Ele
Nu este medic/terapeut
Anton Ele
Buna ziua am si eu o intrebare.
Luna trecută nu mi-a venit menstruatia nu am luat in consideratie deoarece am zis ca poate sa fie din cauza unde alaptez, Iar lună aceasta trebuia sa imi vina azi pe 30 însă tot nu mi-a venit de atunci sunt 35 de zile de intarziere si imi cam fac griji sa nu fiu însărcinată, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, Va multumesc!!
1
30-11-2020, ora 21:42
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Consider că trebuie să consultați cât mai repede posibil un medic ginecolog.

dr Petre Mureșan
0
02-12-2020, ora 18:46
Anton Ele
Nu este medic/terapeut
Anton Ele
Va multumesc!!!
0
02-12-2020, ora 19:03
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multă plăcere. Sper să-mi urmați sfatul.

dr Petre Mureșan
0
03-08-2022, ora 21:41
ioanabarboi
Nu este medic/terapeut
ioanabarboi
Buna seara dl.dr. Am o problemă destul de serioasă și am nevoie de părerea dvs. As dori sa știu dacă poate fi vorba despre o sarcină. Pe data de 8 si 9iulie am avut un contact sexual neprotejat, eu fiind în perioada de ovulatie. In mod normal menstruatia trebuia sa vina pe data de 24 iulie, dar pe data de 20 iulie am avut o sangerare ce seamănă cu menstruatia care a ținut două zile, mai redusă puțin cantitativ, apoi următoarele două zile a curs câte o picătură maro sau roz. Tin sa menționez că în tot acest timp am avut simptome de sarcină, arsuri la stomac, greturi, dureri de mijloc, de sani, stari de plâns, nervozitate, deja carnea nu o mai suport, stari pe care le am si acum. Credeti ca poate fi vrb de sarcină? Imi doresc tare mult un bebe!
Multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: