Sunt gravida?

17-03-2008
junioara
Nu este medic/terapeut
junioara
Buna, am o problema, luna asta mi-a venit ciclul mai repede cu vreo 3 zile, din prima zi de ciclu am inceput sa iau Yasmine iar dupa doua zile mi s-a oprit menstruatia, acum dupa a 5-a zi de cand a inceput menstruatia am observat niste pete maro, mi-am facut un test de sarcina dar a iesit negativ. Daca puteti sa-mi spuneti ce inseamna.
Multumesc
6 comentarii
0
17-03-2008, ora 00:00
Dr.Love
Nu este medic/terapeut
Dr.Love
Poti sa mai faci un test de sarcina daca nu ai folosit nici o metoda contraceptiva deoarece testele sunt valabile cam dupa 5 zile de la data la care trebuia sa vina menstruatia. In caz ca e o sarcina nedorita ceea ce nu cred, intereseaza-te ca exista o pilula minune sa scapi fara nici o interventie. Sarcina nu e concludenta dupa cele povestite, pare o reactie la anticonceptional.
0
21-03-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Nu trebuie sa va ingrijorati este doar reactia organismului la inceperea administrarii anticonceptionalelor.
Toate cele bune.
0
31-05-2011, ora 14:26
scum
Nu este medic/terapeut
scum
buna as dori si eu sa ma lamuriti in urma cu 2 luni am facut avort si am avut ciclu dupa o luna normal acum a 2 luna mia venit dar f putin si maro inchis pot sa fiu gravida am facut sex neprotejat dar nu sa terminat in mine nush ce sa cred se poate sa fiu insarcinata multumesc mult
0
09-06-2011, ora 13:14
scum
Nu este medic/terapeut
scum
imi raspundeti si mie la intrebare va rog
0
10-06-2011, ora 19:17
valeNNNtina
Nu este medic/terapeut
valeNNNtina
de ce nu faci un test de sarcina?
0
14-06-2011, ora 15:37
scum
Nu este medic/terapeut
scum
multumesc de sfat dar sunt in regula dereglari menstruale acum astept sa iau anticonceptionale o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •