sunt gravida?
Vreau sa ma lamuriti si pe mine intr-o chestiune.Iau de cateva luni bune anticonceptionale si nu mi s-a mai intamplat pana acum.Luna aceasta la sfarsitul unei folii de 21 de pilule am facut pauza de 7 zile, deci trebuia sa-mi vina ciclul a treia zi dupa inceperea pauzei. In ziua respectiva, a3-a, am avut niste simptome premenstruale si o pata mai mult incolora pe lenjerie. Dar nu mi-a venit. Si nici pana in ziua a 6-a nu. Sunt disperata.
Mentionez ca cu 2 luni in urma am uitat sa iau o pilula si nu am mai facut pauza de 7 zile, luandu-le imediat pe cele din folia urmatoare si am fost sfatuita tot pe forumul dumneavoastra ca se poate intampla sa se deregleze un pic ciclul in lunile urmatoare si sa apara niste dureri premenstr. Dar luna trecuta mi-a venit tot in ziua care trebuia, adica duminica, a3-a zi. Nu stiu ce se intampla. Se poate sa fi racit? ca am avut si niste dureri de rinichi acum ingrozitoare...Va rog din suflet spuneti-mi ce se intampla. Ieri, in a 5-a zi de pauza am avut si contact sexual neprotejat stiind ca efectul pilulelor dureaza in zilele de pauza...Va multumesc anticipat!
Mentionez ca cu 2 luni in urma am uitat sa iau o pilula si nu am mai facut pauza de 7 zile, luandu-le imediat pe cele din folia urmatoare si am fost sfatuita tot pe forumul dumneavoastra ca se poate intampla sa se deregleze un pic ciclul in lunile urmatoare si sa apara niste dureri premenstr. Dar luna trecuta mi-a venit tot in ziua care trebuia, adica duminica, a3-a zi. Nu stiu ce se intampla. Se poate sa fi racit? ca am avut si niste dureri de rinichi acum ingrozitoare...Va rog din suflet spuneti-mi ce se intampla. Ieri, in a 5-a zi de pauza am avut si contact sexual neprotejat stiind ca efectul pilulelor dureaza in zilele de pauza...Va multumesc anticipat!
2 comentarii
Ceea ce s-a intamplat a fost intradevar o dereglare din cauza faptului ca nu ati mai facut pauza de 7 zile.
Nu trebuie sa va faceti probleme pentru ca nu sunteti insarcinata, trebuie doar sa luati pilulele regulat si daca ati uitat o pilula sa o luati imediat ce va aduceti aminte.
Toate cele bune.
Nu trebuie sa va faceti probleme pentru ca nu sunteti insarcinata, trebuie doar sa luati pilulele regulat si daca ati uitat o pilula sa o luati imediat ce va aduceti aminte.
Toate cele bune.
va rog sami spuneti dak pot ramne insarcinata...am facut dragoste cu prietenu meu dar nu a ejaculat in nine si de fiecare data knd intriducea penisu il stergea va rog sa imi rapundeti
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 7Prezervativ ramas in uter - sunt insarcinata?
- 2oare sunt sau nu sunt?
- 4insarcinata sau ranita?
- 3anticonceptionale si extract de marar = sarcina?
- 5test de sarcina - o liniuta, oare sint insarcinata?
- 4sunt insarcinata?
- 3sarcina da sau nu??
- 8Sunt insarcinata?
- 6menstruatie intarziata, urinez forte des foarte des.. sunt insarcinata?
- 2Poti ramane insarcinata daca partenerul are ejaculare precoce ?
- 5Sarcina??
- 11Va rog sa-mi raspundeti: exista posibilitatea unei sarcini?
- 1Pot ramane insarcinata fiind virgina?
- 2E vorba de sarcina ?
- 3Sarcina?
- 4Ajutor! As putea sa fiu insarcinata?
- 0Analize hormonale
- 0Sarcina?
- 1Sex neprotejat la menstruatie
- 3Sex neprotejat în ziua 16 (ovulație)
Mai multe informații despre: sunt insarcinata?
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
