sunt gravida?
am facut un avort pe 9 ianuarie anul acesta.am luat pastilele recomandate de medicul ginecolog.am luat amoxicilina forte 500mg, diclofenac, metromidazol, timp de 5 zile.dupa ce am intrerupt tratamentul am luat ciprinol si sumetrolin deoarece ma durea abdomenul.in schimb am scurgeri vaginale dar nu au miros neplacut.suntem in 28.02 dar nu mi-a venit menstruatia.dupa 3 sapt de la avort am avut un rapopt sexual neprotejat, dupa care celelalte au fost protejate.exita riscul de a fii ramas insarcinata?
va multumesc si astept raspuns
va multumesc si astept raspuns
4 comentarii
Cumpara-ti in seara aceasta un test de sarcina si maine dimineata, din prima urina, fa-ti un test de sarcina.Apoi ne mai scrii.
si eu am cam aceiasi problema..stau ca pe ace..ast si eu rasp tau dupa ce iti faci testul >:D<
Acum 2 zile mi-a venit menstruatia sunt f. happy... am inceput sa iau anticonceptionalele recomandate de medic. Valy4mada, ast. inca rasp tau, sper ca totul e ok si la tine.
Va rog din suflet sa ma lamuriti si pe mine cu problema mea? ISTORICUL VIETII MELE:-Am 21 de ani, am o fetita de 3 ani si 4 luni, an tot acest timp nu am mai ramas gravida desi nu mam protejat, si am avut ciclul normal, (regulat).
Luna trecuta (Septembrie), pe data de 7 mia venit, si sa finalizat pe data de 11.
An schimb luna asta (Octombrie) am tot ast sa-mi vina si nu a mai venit.
Pe data de 24 mi-am facut un test care mia aratat ca sunt gravida (pozitiv).
Una la mana nu mai stiu sa-mi mai fac socoteala aceeia care se face, nu stiu an cat timp sunt gravida.
Mama ptr a-2-a oara, NU PREA SUNT PREGATITA sa mai fiu. Nu stiu ce sa fac ca avort nu am facut niciodata si nici nu prea as vrea.
Antrebarile mele sunt:--an cat timp sunt gravida?
--cum ie posibil ca dupa 3 ani si sa fi ramas gravida?
--se poate face altceva an afara de AVORT?
AJUTATI-MA!!! SUNT DISPERATA!!! VA ROG!!!
VA MULTUMESC DIN SUFLET!!!!!
Luna trecuta (Septembrie), pe data de 7 mia venit, si sa finalizat pe data de 11.
An schimb luna asta (Octombrie) am tot ast sa-mi vina si nu a mai venit.
Pe data de 24 mi-am facut un test care mia aratat ca sunt gravida (pozitiv).
Una la mana nu mai stiu sa-mi mai fac socoteala aceeia care se face, nu stiu an cat timp sunt gravida.
Mama ptr a-2-a oara, NU PREA SUNT PREGATITA sa mai fiu. Nu stiu ce sa fac ca avort nu am facut niciodata si nici nu prea as vrea.
Antrebarile mele sunt:--an cat timp sunt gravida?
--cum ie posibil ca dupa 3 ani si sa fi ramas gravida?
--se poate face altceva an afara de AVORT?
AJUTATI-MA!!! SUNT DISPERATA!!! VA ROG!!!
VA MULTUMESC DIN SUFLET!!!!!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Credeți că aș putea fii însărcinată ? Vă rog să îmi răspundeți
- 0Sex in a 4-a zi de pastile, dar nu 100% protejata??
- 1Buna, e posibil sa raman insarcinata?
- 2Virgina însărcinată doar prin contact cu lichidul ejaculat de pe un capac de toaleta?
- 2Sunt însărcinată?
- 1Dereglare sau sarcina ?
- 2Test fals pozitiv?
- 1Sarcină? <0, 5 HCG
- 1Sarcină?
- 2Poți ramane gravida înainte de menstruație??