sunt gravida?

20-11-2009
mariatuc
Nu este medic/terapeut
mariatuc
Buna ziua! Am mai trimis la dumneavoastra o intrebare saptamana trecuta, dar fara raspuns. As vrea sa va rog sa-mi raspundeti cat mai urgent la urmatoarea intrebare: exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata daca am avut contact neprotejat cu prietenul, dar fara sa ejaculeze inauntru (sa zicem ca ar mai fi ramas spermatozoizi de la contacul anterior pe canal si sa se fi scurs in vagin cat m-a penetrat) ?Mentionez ca contactul a avut loc acum 3 saptamani, am luat pilula de a doua zi dupa 25 de ore, dupa vreo 9 zile a inceput sa curga picaturi maronii, iar de ieri (a 3-a sapt dupa contact) mi-a venit si menstruatia, normal, in perioada in care trebuia sa-mi vina de obicei, doar ca este mai redus. exista posibilitatea sa fie o sarcina si in acelasi timp sa fie si menstruatie???va rog mult sa cititi mesajul meu.
7 comentarii
0
20-11-2009, ora 11:46
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
daca ai luat pastila de a 2 zi corect nu-ti mai face griji ca nu esti insarcinata
0
20-11-2009, ora 14:07
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Nu esti insarcinata, este normal sa ti se intample tot ce ti se intampla.Este o reactie normal a pilulei de a doua zi.Cauta pe forum si vei gasi mai multe.O zi buna!
0
20-11-2009, ora 19:43
alevi
Nu este medic/terapeut
alevi
buna seara tuturor, sper din suflet sa ma lamuriti si pe mine intro problema;in luna septembrie am luat postinor 2, in luna octombrie mi a venit menstruatia cum trebuia, adica pe 14, luna acesta in schimb inca nu mi a venit si sunt foarte ingrijorata.multumesc mult pentru raspunsurile voastre.mentionez ca am luat postinor cinform prospectului si l am mai folosit si alta data, anul trecut.
0
20-11-2009, ora 19:46
alevi
Nu este medic/terapeut
alevi
sper din suflet sa ma ajute cineva cu un raspuns la problema mea.
0
23-11-2009, ora 16:05
alevi
Nu este medic/terapeut
alevi
buna din nou.cam tardiv, dar gata cu grijile fetelor.mi a venit menstruatia.deci cred ca a fost una dintre reactiile adverse de la postinor, intirzierea mea.asa ca va doresc multa sanatate.
0
23-11-2009, ora 22:24
loredana manole
Nu este medic/terapeut
loredana manole
buna seara, am si eu o intrebare...nu am avut relatii sexuale cu prietenul meu de o luna dupa care ca metoda de contraceptie am folosit supozitoriile erotex, dar la al doilea(dupa20min de la primul) act sexual nu am mai pus o supozitorie...as putea ramine insarcinata?
0
23-11-2009, ora 22:33
loredana manole
Nu este medic/terapeut
loredana manole
p.s sunt in ziua a21 a ciclului menstrual
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •