sunt gravida?

17-03-2007
madalina1
Nu este medic/terapeut
madalina1
buna am 22 de ani si am o fetitza de 4 luni si imediat dupa 6 saptamani mi-a venit ciclul (numai alaptez decand avea fetitza 2 luni) in a doua luna adica in ianuarie mi-a venit de 2 ori iar in februarie mi-a venit pe data de 4 iar luna asta nu mi-a venit.Max pe data de 4 trebuia sa-mi vina si m-am gandit sa i-au anticonceptionale (MARVELON)pe data de 6 martie deci nevenimdu-mi ciclul.Am facut si 2 teste care au iesit negative si am fost si la dr. care mi-a spus ca nu sunt dar sa ma duc dupa ce termin pastilele in caz ca nu-mi vine nici atunci.Acum vreo 3 zile am uitat sa i-au o pastila iar de atunci imi curge in fiecare zi cate o picatura 2 de sange dar maronie.Va rog ras
4 comentarii
0
17-03-2007, ora 00:00
adela_2007
Nu este medic/terapeut
adela_2007
Buna seara!
Am si eu o problema care ma nelinisteste.
Acum 2 luni am avut ultimul contact sexual, iar menstruatia trebuia sa imi vina luna aceasta pe data de 9 sau cel tarziu pe 12. Luna trecuta a fost ok, dar acum n-am niciun simptom care sa ma faca sa cred ca mi-ar veni menstruatia.
Credeti ca as putea fi insarcinata?
Multumesc mult.
0
18-03-2007, ora 00:00
adela_2007
Nu este medic/terapeut
adela_2007
Buna dimineata.
Tot Adela sunt.
Am facut azi un test de sarcina si a iesit negativ.
Ce credeti ca as putea avea si care ar fi cauza pentru care mi-a intarziat menstruatia?
Va multumesc.
O zi buna.
0
26-03-2007, ora 00:00
astryana
Nu este medic/terapeut
astryana
nu cred ca este o sarcina. Acele picaturi apar si din cauza anticonceptionalelor.
0
31-03-2007, ora 00:00
fialca
Nu este medic/terapeut
fialca
Buna ziua.
Am si eu o intrebare. A trecut 2 saptamini de cind nu mea aparut ciclul, daca sunt gravida inseama ca am 6 saptamini, insa cu 3 zile in urma sprea seara am avut o singerare usora de culoare roz, alaltaieri, ieri si azi niste eliminari mici de culore cafenie. E o problema cu sarcina.va rog raspundeti, mentionez ca luna trecuta am pierdut o sarcina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •