sunt gravida?

14-04-2014
rafaela21
Nu este medic/terapeut
rafaela21
Buna as dori sa cer parerea mai multor persoane care ati trecut prin asa ceva, mia intarziat CM doua luni, mi-am facut un test de sarcina iar a dua liniuta e slab vizibila, mias dori sa fiu gravida deoarece incerc de un an jumate.problema este ca am fost la medic mia zis ca am sindr ovar polichistic, dar doar un ovar e cu probleme celalalt nu, mia zis k pot sa raman gravida dar sa fac tratament, si mai am si dereglare hormonala.asa am si unele simptome, seara imi e scarba de anumite alimente iar knd ma doare capul rau vomit, si ma simt obosita mereu.as fi mers la medic si acum sau as fi cumparat alt test dar momentan nu sunt in tara si nu am posibilitatea sa merg si nici farmacie nu este decat la 10km si nu pot sa merg.deci va rog din suflet sa imi spuneti o parere!:)
2 comentarii
0
15-04-2014, ora 15:18
Dr. Carmen Rusu
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Carmen Rusu
Buna ziua.
Daca se vede si a doua liniuta pe testul de sarcina, cel mai probabil e pozitiv. Pentru siguranta, ar fi bine sa il repetati peste 2 zile, iar cea de-a doua liniuta ar trebui sa fie mai bine vizibila decat prima data.
Ar trebui sa faceti si un consult ginecologic in perioada imediat urmatoare, pentru a sa confirma sarcina ecografic.

O zi buna.
0
15-04-2014, ora 17:08
rafaela21
Nu este medic/terapeut
rafaela21
Va multumesc frumos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •