Sunt gravida? Am 17 ani

22-11-2020
Shineite
Nu este medic/terapeut
Shineite
Buna ziua, sunt foarte stresata pe subiectul asta, sunt eu stresata deobicei cand vine vorba de asta, dar mi-a intarziat ciclul menstrual cu 5 zile. Tin sa mentionez ca am avut sex cu prezervativul luna trecuta fix dupa ce mi s-a terminat ciclul, dar am verificat prezervativul impreuna si nu am observat sa fie spart sau rupt sau gaurit, si de asemenea inainte de orgasm, iubitul meu nu o face inauntrul meu chiar daca are prezervativ. Am observat ca in schimbul ciclului, am un lichid albui, cremos dar subtire pe care il simt si il vad de fiecare data cand ma sterg, nu e foarte mult dar si asta m-a facut sa mi pun intrebari. In rest nu am avut niciun simptom. Si mai mentionez ca sunt la dieta de vreo 3 saptamani si am slabit in jur de 3-4kg, si iau calciu lactic si debridat.
1 comentarii
0
25-12-2020, ora 18:12
ElsaC
Nu este medic/terapeut
ElsaC
Cam în aceeași situație sunt și eu
Doar că eu am avut un contact sexual neprotejat în urmă cu cinci luni.
În aceste 5 luni am avut ciclul
Dar luna asta mi-a întârziat 7 zile și nu știu ce să fac
Iar când merg la baie și mă șterg am un lichid alb chiar și pe lenjerie.
Nu știu la ce să mă gândesc ( nu cred sa fiu însărcinată dar oricum de 7 zile nu-mi vine și mă pune pe gânduri).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul