sunt ingrijorata din cauza lipsei ciclului
buna ziua..imi cer scuze ca va deranjez dar am o problema al carui raspuns nu il gasesc si as dori daca se poate sa ma ajutati cu un raspuns. am ciclul regulat iar luna aceasta mi-a venit normal la data fixa dar mi-a venit o zi dupa care o zi nu mi-a venit a 3 zi foarte putin iar acum deloc.mentionez k sunt casatorita si iau anticonceptionale.deci gravida nu pot fi, dar sunt foarte nelinistita plus k ma dor ovarele.va multumesc anticipat
2 comentarii
probabil ca ai vreo dereglare hormonala...sau stresul a pus stapanire pe tine! si eu am patit aproape la fel doar ca eu nu iau anti-bebe. ti-ai facut un test de sarcina???
nu, urmeaza sa merg la ginecolog(momentan este in concediu si trebuie sa mai astept o saptamana)sper sa nu fie grav pt ca sunt f nelinistita
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5in urma cu un an am inceput sa am amenoree..
- 41amenoree secundara
- 2Amenoree secundara.
- 2amenoree de aproape un an
- 1amenoreea dupa avort
- 19amenoree secundara
- 2Lipsa menstruatiei
- 1Lipsa menstruatie.
- 4amenoree...si atat?
- 1Lipsa menstruatie
- 0Amenoree(absenta menstruatiei) la 17 ani
- 3Amenoree secundara la 16 ani
- 1Nu mi a venit ciclu de aproape 2 ani
- 0Anticoncepționale
- 1Nu îmi vine ciclu de 9 luni
- 1Lipsa menstruatiei
- 0Nu am menstruatie de 3 luni de zile!
- 1Menstruatie intarziata
- 4Va rog, doresc un raspuns!
- 1Lipsa menstuatie lunara
Mai multe informații despre: Amenoreea
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
