Sunt insarcinata?

25-01-2019
DeniM
Nu este medic/terapeut
DeniM
Buna. Am luat karissa din prima zi a menstruatiei la recomandarea medicului. In a sapea zi de pastila am facut sex neprotejat pt ca am inteles ca sunt protejata de sarcina inca din prima zi. Mai tarziu citind tot felul de raspunsuri diferite despre karisa si protectia ei...am inceput sa ma ingrijorez ca as putea fi insarcinata...asa ca am fost la farmacie...di am intrebat daca e posibila o sarcina...mi.a spus farmacista ca e posibila..deoarece doar dupa o luna de karissa sunt protejata..asa ca am cerut sa imi dea ellaone. Am luat ellaone imediat, asta insemnand a treia zi dupa contactul neprotejat. Sunt stresata ca nu si.a facut efectul...mereu ma simt ciudata...am dureri perviene in partea dreapta..ma doare capul. Va rog sa imi spuneti daca as putea fi sau nu. Sa imi explice clar cineva va rog
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul