sunt insarcinata?

23-04-2009
koryina
Nu este medic/terapeut
koryina
am avut menstruatia nereglata, imi venea la cateva luni diferenta, am fost la doctor sa fac ecografie si mi-a spus ca nu de jos mi se trage aceasta dereglare.mentionez ca mi-a venit ciclu pe 16 Martie, iar pe 8 aprilie am inceput sa iau anticonceptionale.stiu ca le-am luat aiurea, tocmai asta e problema.am luat anticonceptionale triquilar 14 zile, insa prietenul meu si-a dat drumul in mine de cateva ori timp de 4 zile, dar in timpul asta am luat anticonceptionale, Le-am oprit insa cand am inceput sa am stari de voma, ameteala, de cand ma trezesc pana seara.poftesc la alimentele care inainte nu puteam sa le pun in gura, sani sunt umflati si s-au intarit si areola parca s-a marit si au aparut niste chestii ca boaba de mazare si vizibil sunt si niste vene de pe sani care acuma au aparut.Am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative insa a trecut doar 1 saptamana. Pot sa fiu insarcinata?simptomele sunt la fel ca la o persoana insarcinata insa daca am luat anticonceptionalele as fi putut sa raman?
4 comentarii
0
24-04-2009, ora 10:31
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Este posibil deoarece antic, nu sunt sigure 100% te-as sfatui sa iti faci un test de sarcina, numai bine!
0
24-04-2009, ora 11:21
Tania3
Nu este medic/terapeut
Tania3
Cel mai probail esti insarcinata, repeta teste de sarcina (2 pt siguranta), hormonii de sarcina apar in urina cam la 10 zile de la fecundatie!!!
0
24-04-2009, ora 11:22
Tania3
Nu este medic/terapeut
Tania3
A si inca ceva, anticonceptionalele nu au nici un efect daca nu sunt luate la timp dupa prescriptia medicului!
0
24-04-2009, ora 13:35
koryina
Nu este medic/terapeut
koryina
Dar anticonceptionalele pot avea efect negativ asupra copilului?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •