Sunt insarcinata?

06-04-2012
Mellly
Nu este medic/terapeut
Mellly
va rog ajutati'ma am o nelamurire.. akm 3luni am avut contact sexual cu iubitul meu in preajma menstruatiei neprotejati, dupa o luna mia intarziat asa ca acum o luna si ceva mi'am facut cateva teste de sarcina ca sa aflu daca sunt insarcinata sau nu, rezultand ca toate au fost negative..acum iau trecut 2 luni de cand nu mia mai venit menstruatia si nu styu care e cauza.. oare pot sa fiu insarcimnata? de ce intarzie atat de mult? tinsa precizez ca in ultimul timp a venit regulat ce sa fac? cu ai mei nu pot sa vorbesc si nu preas styu ce sa fac si ce sa cred. ajutati'ma va rog
2 comentarii
0
06-04-2012, ora 21:17
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.Repeta testul de sarcina
2.Daca iese negativ si sunt doar dereglari hormonale, consulta un medicpentru un tratament
3.Pentru a evita stresul, foloseste metode contraceptive data viitoare.Chiar daca ai contact sexual in preajma menstruatiei, tot poti ramane insarcinata. Sunt atat de multe si atat de accesibile, incat nu merita sa risti(prezervative, anticonceptionale, etc)
0
14-04-2012, ora 13:12
Mellly
Nu este medic/terapeut
Mellly
Buna@ am repetat testul si a iesit negativ..dar oricum in ultimele zile am un fel de menstruatie doar ca se tot opreste si nu tine mult a inceput de vreo 5 zile.. ce ar putea sa insemne asta?..si poate sa fie doar o dereglare hormonala avand in vedere ca iau si injectii cu moldamin?.. Un raspuns va rog.!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •