Sunt insarcinata?

29-05-2014
Cristiana23
Nu este medic/terapeut
Cristiana23
Buna ziua.. luna aceasta am avut 3 contacte sexuale.. si doar unul a fost neprotejat dar nu a lasat in mine.. menstruatia trebuia sa vina pe data de 20 si a venit in 27 maronie si in cantitate putina. de 2 zile tot asa vine maronie in cantitate foarte mica nu e ca de obicei.. si simptome premenstruale nu le am pe toate doar cateva.. ce poate sa fie? Sunt insarcinata?
2 comentarii
0
10-06-2014, ora 02:34
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna Cristiana23,

Doar un test de sarcina poate sa iti spuna daca esti insarcinata sau nu. Daca nu este o relatie stabila (partener nou) ar fi indicat un examen de secretie pentru a exclude o cauza infectioasa.
0
14-06-2014, ora 22:03
Cristiana23
Nu este medic/terapeut
Cristiana23
Multumesc mult pentru raspuns..Test de sarcina am facut si a iesit negativ.. o sa astept luna asta sa vad cum va fi si daca e tot asa voi merge la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •