sunt insarcinata?

30-03-2015
roxi1201
Nu este medic/terapeut
roxi1201
Buna pe 7 martie am avut un contact sexual neprotejat, pe 8 am luat pastila escapell iar la 3 zile am avut sangerari care au incetat dupa o saptamana.. Iar acum au reinceput cu dureri de sani ceea ce cred ca este ciclul menstrual.. Este posibil sa fiu insarcinata? Am facut testul de sarcina dpa 2 sapt de la contact si a iesit negativ... Ce spuneti?
3 comentarii
0
31-03-2015, ora 19:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Este posibil sa va fi omorat propriul copil dar asta pentru cuplurile unde se ia Escapelle nu conteaza din nefericire nici cat negru sub unghie... : (

Nu sunteti insarcinata.

Pastila care e un fel de bomba de hormoni va poate deregla ciclul menstrual. Aveti rabdare sa vina, chiar daca nu vine la data la care va asteptati.

De ce nu folositi prezervativ ca sa evitati asemenea momente si substante periculoase ?
0
31-03-2015, ora 20:44
roxi1201
Nu este medic/terapeut
roxi1201
De curandvam facut un CT iar asta nu era tocmai ok pt copil! De accea am decis asta..
0
31-03-2015, ora 22:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mai bine sa il omoram decat sa il nastem nu se stie cum.

Eu nu va judec pe dv. ca nu e problema mea, dar familiile care fac asa ceva se confrunta apoi cu probleme atat de mari ca abia pot sa le duca: saracie, somaj, boli ale copiilor in viata, boli ale lor, tulburari psihice din neant, fara motiv, alcoolism aparent fara motiv la sot (sindromul post avort care poate aparea si la 10 de ani de la avortul chirurgical sau hormonal), certuri despartiri, divorturi. Ceea ce e rau e ca astea dureaza cu lunile sau anii fara ca sotii sa inteleaga ce se petrece cu ei, de ce patesc ei asta etc.

Eu cand va scriu ma gandesc atat la copil pe care nu il apara nimeni, dar si la viitorul parintilor care nu va fi usor.

Sa dea Domnu sa nu fi fost insarcinata si sa nu se fi intamplat nimic.

Sa nu mai luati niciodata pilula asta sau sa va treaca prin cap sa luati anticonceptionale. Ca sa va protejati familia. Astea provoaca la fel: avorturi hormonale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •