sunt insarcinata? imi doresc enorm un bebe..

02-10-2013
alexacris
Nu este medic/terapeut
alexacris
am avut ultimul ciclu pe 10 septembrie, am avut relatii neprotejate din data de 20 septembrie pana pe 1 octombrie. cam de o saptamana am usoare dureri de sani, sfarcurile sensibile la atingere, oare am ramas insarcinata imi doresc enorm de mult un bebe, mentionez ca am 36 de ani mai am un baiat de 9 ani si de luna trecuta ne am hotarat sa mai avem un copil.va rog sa mi raspundeti e posibil sa fie sarcina daca ma dor usor sanii si sfarcurile sensibile la atingere? eu nu am avut dureri de sani de obicei cand trebuia sa mi vina ciclul. si de aceea sper sa fie sarcina
6 comentarii
0
02-10-2013, ora 20:44
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Poti sa-ti faci test de sarcina, acum arata si la 7-9 zile daca esti insarcinata.
Sanatate si o sarcina reusita asa cum iti doresti!
0
03-10-2013, ora 07:58
xulescu2
Nu este medic/terapeut
xulescu2
Cel mai sigur e sa faci un test de sange a carui rezultat il ai in cateva ore, costa in jur de 40 lei, se numeste beta HCG sau Total HCG (ambele denumiri = acelasi test este).
0
03-10-2013, ora 10:00
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Posibil sa fii insarcinata, insa nimeni nu iti poate spune cu certitudine. Sa iti faci un test de sarcina incepand cu 10 octombrie pentru o mai mare acuratete a rezultatului.
0
03-10-2013, ora 14:57
alexacris
Nu este medic/terapeut
alexacris
sper din suflet sa fiu insarcinata o sa astept pana pe 10 octombrie, asteptarea e cea mai grea
0
03-10-2013, ora 15:01
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Iti doresc sa-ti fie bine
0
04-10-2013, ora 18:40
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
cred ca mai sigur este testul de sange, care arata mai repede decat cel din urina rezultatul (mie si unor prietene nu ne a aratat niciodata pozitiv testul de sarcina din urina dar la sange a fost totul clar)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •