Sunt insarcinata oare ?

06-05-2020
maria12345y
Nu este medic/terapeut
maria12345y
Am avut un chiuretaj în ianuarie ciclul mi a venit pe 25 februarie după care mi a venit tocmai pe 1 aprilie. Pe data de 19 aprilie am avut contact protejat doar ca la sfârșitul actului a vrut sa ma ferească iar prezervativul a rămas în mine si el si a dat drumul afară, în prezervativ era doar lichidul acela preejeculator, l am scos repede și l am umplut cu apa si spart nu era, m am dus sa ma spăl. Am făcut ieri un test de sarcina care a iesit negativ. Am câteva dureri de burta dar ciclu absent și sunt foarte agitată și tristă si plang nu stiu deloc ce sa fac si imi este frica rau. va rog din suflet sa ma ajutați cu un sfat.
2 comentarii
1
19-05-2020, ora 14:14
Adry3456
Nu este medic/terapeut
Adry3456
In primul rind calmeazate si nu te stresa, aceasta poate fi cauza intirzierii menstruatiei... riscul de sarcina e foarte minim, aproape 0%.Nu iti fa griji, totul va fi bine
0
19-05-2020, ora 22:31
maria12345y
Nu este medic/terapeut
maria12345y
Multumesc mult, pana la urma mi.a venit si totul este bine. Am început sa iau pastile pentru reglare dar acum parca am o teama sa mai am vreun contact
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul