sunt oare insarcinata?

39 comentarii 1 2
0
19-09-2011, ora 10:02
apostu geta
Nu este medic/terapeut
apostu geta
Salut niko27, imi pare nespus de rau, chiar ma gandeam la tine ce ai facut si cum te simti, miam facut vineri un test miam luat asa doar din curiozitate si mia iesit pozitiv, miam facut si sambata si duminica la fel pozittiv, azi dimineata mam dus sami fac Beta HCG, acum astept raspuns caree treaba cu mine...sunt stresata, sper saa fie bine...nu ma asteptam sa raman insarcinata asa repede...dar poti sami explici cei, , tubara dreapta??, , sa te faci bine, ce pot sati zic nici nu mai am cuvinte dee ceea ce sa intamplat cu tine...sa fii tu bine, sanatoasa...te pup si sa ai grija de tine...
0
23-09-2011, ora 09:31
niko27
Nu este medic/terapeut
niko27
Buna Geta, acum sunt bine, am fost operata si din pacate am ramas si fara trompa drepta pentru ca sarcina se formase pe trompa atat de bine incat nu a putut fi desprinsa, iar o alta incercare cu aceasta trompa ar fi dus la acelasi rezultat (o sarcina formata pe trompa= sarcina tubara dreapta), ma bucur sa aud ca testul tau este pozitiv, sper ca si beta HCG sa fie OK. Mergi de urgenta la medic, deja ar trebui sa se vada sarcina in uter. Sa ai o sarcina usoara! Te pup :)
0
09-10-2011, ora 17:17
elena L
Nu este medic/terapeut
elena L
buna, si oi ne dorim foarte mult un bebe, dar se lasa asteptat, si eu sunt un pik incordata pentru ca trebuia sa mi vina menstruatia pe 4 oct si azi suntam in 9 oct, , simt o durere usoara cam de o palma sub buric, un mic disconfort la sani si mameloanele mai accentuate si un pic umflate, si ma doare dupa cap.dar mi am facut azi un test si mia iesit negativ, asa ca o sa mai astept
pupici si nu mi pierd speranta
0
24-10-2011, ora 12:56
apostu geta
Nu este medic/terapeut
apostu geta
Salut NIKO27, ma scuzi ca nu tiam mai raspuns, vroiam sati spun ca am fost la medic si am avut emotii enorme imi batea inima asa de tare sa aflu raspunsul daca e fixat in uter...si slava domnului e fixat...acum sunt in a 9 saptamana...greturi nam, pofte nam, sper sa am o sarcina usoara si sa o duc la capat...imi pare nespus de rau pt tine, bine ca esti tu bine si sa nu te dezamagesti...te pup.
0
25-10-2011, ora 17:35
emilia ligia
Nu este medic/terapeut
emilia ligia
buna ziua, numele meu este Ligia si am 24 de ani si sunt casatorita de 4 ani si jumatate.Ne dorim un copil si incercam de 5 luni.In urmatoarele 3 zile trebuie sa-mi vina ciclul, pe mine ma dor sanii inainte de ciclu cu aproape o saptamana, luna acesta nu ma dor deloc, nu sunt umflati ca sa imi dea de stire ca trebuie sa-mi vina, am doar un discomfort abdominal dar nu foarte tare.Intrebarea mea este: pot sa fiu insarcinata ? desi stiu ca si in cazul unei sarcini sanii se umfla si devin durerosi.Astept un raspuns, va multumesc.
0
26-10-2011, ora 07:46
daniela-alexa
Nu este medic/terapeut
daniela-alexa
buna ziua.ma numesc daniela si am si eu o nedumerire.am inceput sa iau de o luna anticonceptionalele diane 35 pt chisturi pe ovare la recomandarea doctorului ginecolog.insa in pauza de 7 zile nu mi-a venit menstruatia.e vreun motiv de ingrijorare cum ca as fi ramas insarcinata??????
0
27-10-2011, ora 11:55
Catya21
Nu este medic/terapeut
Catya21
Buna ziua.
Ma numesc Ecaterina.Spuneti-mi va rog care este probabilitatea sa raman insarcinata, daca prima zi a ultimei menstruatii este 7 octombrie, am avut relatie neprotejata pe 25 octombrie.durata ciclului timp de 3 luni a fost 29 de zile, dar media pe acest an 30 zile.multumesc anticipat
0
05-11-2011, ora 11:47
bogdantudor
Nu este medic/terapeut
bogdantudor
salut..am si eu o problema...am avut un contact sexual cu prietena mea pe data de 15 octombrie..iar utima ei menstruatie a fost pe 3 octombrie, are un ciclu regulat, mentionez ca pe 1 noiembrie i a venit din nou ciclul..cel putin asa zice ea, in mod normal menstruatia ei tine 5 zile si la fel a fost si de data asta(tot 5 zile a tinut..)insa ma ingrijoreaza faptul ca are o burta destul de balonata si are si pofta de mancare..ceva ce ea nu avea inainte..am crezut ca balonarea va disparea odata venirea cel tarziu cu terminarea menstruatiei pentru ca prezinta balonarea aceasta cu vreu 5 zile inainte sa i vina din nou menstruatia..ea zice ca a avut aceleasi simptome...crampe abdominale, dureri de spate, sanii putin durerosi...ce credeti ar putea fii insarcinata???va rog da ti mi un raspuns urgent...multumesc
0
07-12-2017, ora 16:28
Alintush1
Nu este medic/terapeut
Alintush1
buna ziua am si eu o intrebare am o intirziere de ciclu 12 zile.am niste sini umflati si ma dor foarte tare...si am niste arsuri de stomac dupa orice fel de mincare si orice fel de bautura(ceai cafea)...ce poate fi?...As vrea sa mentin ca am probleme ciclul este neregulat am facut si tratamente insa nu imi ajuta...cu iubitul nu ne protejam...
Adaugă un comentariu / răspuns
39 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •