sunt prea slaba...

18-02-2008
dollly
Nu este medic/terapeut
dollly
am 19 ani si am 1.63 inaltime si 43 de kg...dupa cum stiu eu am cu 10 kg mai putin...nu am pofta de mancare nu-mi vine sa mananc nimik si dak mananc ma satur cu foarte putin...a inceput sa ma ingrijoreze si pe mine acest lucru...acum iau Vitamax mai am 2 de luat din 15 si urmeaza sa iau Supradin si calciu cu magneziu, asa mi-a zis medicul de familie!dar cu toate astea eu nu am pofta de mancare si rare ori imi este foame!imi doresc fff mult ssa ma mai ingrash putin macar 5, 6 kg... Iao orice imi spune-ti voi dak va da rezultate!Astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra...
3 comentarii
0
18-02-2008, ora 00:00
bitzy
Nu este medic/terapeut
bitzy
din cate stiu eu vitamina C este recomandata pentru astfel de cazuri pe care o poti lua din citrice in mod special...dolly.si de la stres mama cred ca ti piere pofta de mancare..deci comunica..nu mai fi stresata..mananca..asa o sa fii sanatoasa si fericita:)
0
19-02-2008, ora 00:00
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
ce-i drept, ai cam mica greutatea fata de cum ar trebui sa fie normala... macar 53 kg ar trebui sa ai... dar depinde si de constitutie, vezi daca e ceva genetic, rudele tale sunt mai slabe? dar daca nu poti sa mananci, chiar nu are rost sa te fortezi. incearca sa mananci totusi, atunci cand mananci, ceva cu valoare energetica mare... si da...poate sa fie si de la stress
0
05-05-2008, ora 00:00
BLUE83
Nu este medic/terapeut
BLUE83
Sport, mai exact culturism, este sportul care te va ajuta cel mai repede sa iei in greutate.De luat ar fi bun un concentrat carboproteic dupa antrenament.Este foarte important sa nu rabzi foame, trebuie sa mananci toata paleta de nutrienti, carne, lapte, oua, branzeturi etc.Uite daca nu ai pofta de mancare dute la bazin si stabilesteti sa faci un anumit nr de lungimi, si dupa o ora de innotat o sa vezi ce foame o sa-ti fie, eu tot timpul eram rupt de foame dupa ce veneam de la bazin.Tu esti din cate spui, tipul somatic ectomorf, adica tipul slab care pune greu masa musculara, dar nu are probleme cu acumularea de grasime, deci ai nevoie sa mananci mult ca sa cresti in greutate, mesele cele mai indicate ar fi mici si dese, cam 6 mese pe zi, sa nu faci greseala sa manaci la o masa pana te doare stomacul, daca mananci mese mai copioase nu uita sa te ridici cu o usoara senzatie de foame.Dar subliniez ca culturismul te va ajuta sa iei in greutate, si sa-ti fauresti un corp armonios daca il faci corect, documenteazate si o sa vezi ca am dreptate.mult succes.daca vrei mai multe detalii adresa mea de mes e blue83_skyy
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lipsa poftei de mâncare la copil
  • Persoanele care se îngrașă din nou, după ce au slăbit, pierd masă musculară și câștigă mai multă grăsime corporală
  •