sunt sanse sa fii ramas insarcinata?

19-10-2009
aneea
Nu este medic/terapeut
aneea
am 18 ani, sunt la inceputul vietii mele sexuale.Pana acum am avut cateva contacte cu prietenul meu, dar de fiecare data am folosit prezervativ.Ultima data insa am facut o la o zi dupa incheierea ciclului menstrual si nu am mai folosit nimic, el insa nu a terminat in mine.acum sunt foarte speriata, ma intreb.oare sunt sanse sa fii ramas insarcinata...am un ciclu relativ regulat, de 30 de zile.Multumesc/
3 comentarii
0
19-10-2009, ora 16:16
AlinaBu
Nu este medic/terapeut
AlinaBu
sunt sanse dar destul de mici sa ramai insarcinata :) asteapta ciclul de luna viitoare in caz ca nu iti vine incearca un test de sange beta HCG sau de urina eu nu garantez pentru testele de urina:)
0
19-10-2009, ora 16:38
aneea
Nu este medic/terapeut
aneea
multumesc..:)...o sa astept..ma simt mai linistita aqm:)...offf.sper sa se termine cu bine...:D
0
22-10-2009, ora 11:50
aneea
Nu este medic/terapeut
aneea
..in ultimele zile am avut mereu dureri de burtica...nu sunt puternice, dar sunt constante...nu pot sa mi dau seama daca e stomacul sau mai jos...oare ar putea fii asta un semn?sau mai degraba e din cauza ca am fost stresata cu gandul la asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •