sunt sanse sa o las insarcinata?

27-04-2012
basTeR
Nu este medic/terapeut
basTeR
Buna ziua, Ma numesc andrei si am 20 de ani, Azi eu si prietena mea am facut sex, fara a ne proteja adica fara prezervativ, totu a decurs bine iar cand am simtit ca ejaculeaz am scoso afara, si am ejaculeat afara nu in interiorul prietenei mele, sunt sanse sa o las insarcinata ?
5 comentarii
0
27-04-2012, ora 21:48
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
sunt foarte mari sanse sa lasi o fata insarcinata, n-are nici o legatura cu ejacularea, ci cu perioada fertila in care are loc contactul sexual
0
27-04-2012, ora 21:50
basTeR
Nu este medic/terapeut
basTeR
pai... ciclu ia venit in date de 7 8.. pe la inceputu luni... deci sunt sanse sa fie gravida ?
0
27-04-2012, ora 23:29
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu ar trebui sa ramana gravida.
Pentru a ramane gravida este necesara in cele mai multe cazuri ejacularea in interior si bineinteles, sa se intample in perioada fertila. Daca menstruatia i-a venit pe 7, 8, nici macar nu era in perioada fertila.
0
29-04-2012, ora 21:27
basTeR
Nu este medic/terapeut
basTeR
testu de sarcina dupa cat timp se face ? Si mai am o intrebare... ii vine un lichid roz - din interior de la ce sa fie ?
0
02-05-2012, ora 12:07
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Testul de sarcina se face la 14 zile de la contactul suspicios. Secretia roz poate sa arate ca menstruatia este pe drum, insa faptul ca e roz poate insemna si alte probleme. De obicei vine o secretie maronie inainte de menstruatie. Daca mai ai acea scurgere roz, sa mergi la medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •