sunt sau nu gravida?

31-10-2011
justxena
Nu este medic/terapeut
justxena
buna ziua!Am o problema:ultima menstruatie a fost pe data de 30.09.2011 si pana in ziua de astazi nu a mai venit avand in vedere ca am un contact sexual regulat.sunt sau nu gravida tinand cont ca acum o zi am facut 2 teste de sarcina care au aratat negative?!rog raspuns urgent!Multumesc anticipat!!
3 comentarii
0
31-10-2011, ora 21:51
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Deocamdată este prea devreme pentru a se pune diagnosticul de sarcină sau pentru a-l infirma. Tot ce vă trebuie este un pic de răbdare. Repetaţi testul de sarcină la 10 zile după data la care ar fi trebuit să vină menstruaţia, dar nu a venit.
0
01-11-2011, ora 09:02
justxena
Nu este medic/terapeut
justxena
va multumesc!am facut si o ecografie dar tot asa mi-a spus ca este prea devreme de a spune daca sunt sau nu insarcinata!
0
01-11-2011, ora 10:49
mada0109
Nu este medic/terapeut
mada0109
buna ziua! am o intrebare, de 2 luni am avut ciclul menstrual de 24 de zile aprox si la ultima menstruatie am avut contacte sexuale neprotejate in a 3a zi si in ultima zi de menstruatie, e posibil sa fiu insarcinata? mentionez ca nu am mai luat anticonceptionale de 8 luni si cm este neregulat. va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •