sunt sau nu insarcinata

14-07-2008
eloisa
Nu este medic/terapeut
eloisa
am avut contact sexual pe 23 mai protejat, a fost primul contact sexual, dupa 3 zile am avut o hemoragie cu cheaguri de sange care dupa vreo ora sa oprit si peste 2 zile iar doar hemoragie, dupa aproximativ o sapt. juma. mia venit ciclu normal la data care trebuia, luna urmatoare mia venit iarasi normal inca cu o zi mai repede, precizez ca nu am avut greturi sau simptome de sarcina dar de un timp incoace ma batuie gandul ca as putea fii insarcinata, am tot citit pe tot felul de situri ca poti sa fii insarcinata si sa nu ai simptome.va rog sa ma lamuriti
3 comentarii
0
15-07-2008, ora 00:00
drmaher
Nu este medic/terapeut
drmaher
daca a fost un contact protejat adika cu prezervativ santele sa ramai insarcinata e apropape 0, si pentru sarcina primul simptom e amenorea, greturii, tensiunea glandei mamare, si pentru linistea ta te duci la farmacie si iti iei test de sarcina si daca iese + iti recomand o ecografie transvaginala pt aprecierea diagnosticului
0
16-07-2008, ora 00:00
eloisa
Nu este medic/terapeut
eloisa
mersi pentru mesaj, am facut testul (MINUT)si a iesit negativ, a fost cel mai ieftin, oare e bun?
0
18-07-2008, ora 00:00
eloisa
Nu este medic/terapeut
eloisa
pot sa fac test de sarcina dupa 2 luni de la contactul sexual?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •