Sunt slab si nu ma ingras :(( HELP

17-01-2009
Elevul
Nu este medic/terapeut
Elevul
am 22 de ani si oricat as manca nu se pune deloc pe mine am 60 de kg imbracat si am 1.70 uni prieteni se mira cat de mult mananc si nu ma ingras ar trebui sa ma ingrijorez??? help plzzz 10x
4 comentarii
0
17-01-2009, ora 23:28
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Poate ai probleme cu glanda tiroida!!Mergi la un medic endocrinolog si fa-ti niste analize!
0
18-01-2009, ora 11:34
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sunt o sumedenie de posibile cauze: de la un sindrom de malabsorbtie cauzat de o eventuala hipovitaminoza A, pana la o boala parazitara, o gastrita antrala si cum a spus si Jackie (my dear friend ;), o problema tiroidiana!
Iti recomand sa consulti un medic endocrinolog si eventual unul internist pentru a afla exact (mai exista posibilitatea ca organismul tau sa fie "slab" constitutional (genetic)).

Numai Bine :)
0
18-01-2009, ora 14:09
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nick esti un dragut, ca de obicei ;)
Te pupic
0
05-01-2010, ora 00:11
felix27
Nu este medic/terapeut
felix27
Ar fi interesant de stiut daca iti e foame cand mananci sau daca esti agitat. Problemele cele mai frecvente sunt cu tiroida (si daca mananci mult ca urmare a faptului ca ti-e foame insemna hipertiroidism) sau cu glandele suprarenale (in cazul in care esti stresat). Insa un diagnostic poate fi pus doar in cazul in care iti faci analizele hormonale. Sunt cam multe si cel mai bine e sa te adresezi unui medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dependența de alimente
  • Femeile cu boală celiacă sunt de două ori mai predispuse la anorexie
  • Schimbări majore în structura creierului la persoanele cu anorexie
  • Anorexia - o boală care face mai multe victime printre adolescenții băieți
  •