sunt vito si sunt dependent de cocaina

13-01-2009
paul vito
Nu este medic/terapeut
paul vito
cred caam ajuns sa fiu dependent de cocaina, nu sunt sigur, am inceput consumul in urma cau un an si cateva luni
7 comentarii
0
13-01-2009, ora 02:04
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Mai vito, ce sa zic...cred ca 99% din cei carora le-ai spus problema ta ti-au zis sa iti bagi mintile in cap si sa te lasi.Eu iti spun doar atit:incearca sa rezolvi mai intii circumstantele care te-au adus aici.Apoi iesi din anturajul in care ai intrat in acest an.Daca vei reusi aceste doua lucruri al treilea va veni aproape de la sine...eu iti doresc mult succes.
0
13-01-2009, ora 09:23
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Cred ca ai facut deja primul pas recunoscand ca esti dependent, cei mai multi sustin ca se pot lasa oricat desi adevarul este altul.Sunt doar fumatoare si te inteleg destul de mult doar ca diferenta este ca drogurile te ucid mai rapid decat tigarile si dau cu totul alte efecte.Iti place sa fi sclavul lor?De ce ai ajuns aici ?Asa cum spune si drweather, incearca sa elimini cauza iar apoi concentreaza-te asupra vietii, puterea de a renunta o gasesti in tine.
Gandeste-te ca asta ar fi ultima sansa sa poti renunta.Mult succes!
0
20-03-2009, ora 01:01
karina0722
Nu este medic/terapeut
karina0722
cel mai important lucru este ca-ti dai seama ca gresesti!!! eu cred ca te poti lasa de orice drog doar daca ai vointa. asta e cel mai important. si daca vrei cu adevarat schimba-ti orasul, tara ( ar fii cel mai bine sa te duci intr-un orasel de munte ) sa fii departe de tentatie, iti pui in cap gandul..."orasul asta e prea mic nu au astia aici !!!"intr-un oras in cae nu cunosti pe nimeni. ia -ti un prieten de incredere care sa fie langa tine atunci cand ai crize !!! (o sa fie desul de greu in primele 2, 3 luni apoi o sa fie ok. problema este ca tre sa ti schimbi viata sa nu te mai intorci niciodata in orasul in care stii la cine sa te duci in caz ca ai nevoie pentru ca odata intors te vei apuca iar, e ca mersul pe bicicleta . crede-ma ca stiu prin ce treci !! ai nevoie de prieteni care sa te ajute, sa creada in tine sa -ti fie alaturi in orice clipa, sa te inchida in "debara " :-), daca e nevoie!!! in primele luni tre sa fie cineva langa tine sa ti controleze orice miscare.eventual bei un par de vin sau de bere...sunt multe lucruri p ecare l epoti face.. [iti dau un exemplu.eu fumez de aproape 17ani.de 5 luni am renuntat la fumat ca -mi era foarte rau (dupa2, 3 pak pe zi).cat am stat singura a fost ok eram la munca de la 7 dim la 12. 1 noaptea, am venit in tara am iesit cu pr ieteni in oras, la o bere la un suc si uite asa iar m am apucat de ele.si -mi este foarte foarte rau. abia astept sa plec !!!! ]
0
23-12-2010, ora 10:05
sophielauren
Nu este medic/terapeut
sophielauren
in ce mod utilizezi cocaina?tragi sau crack?daca este vorba de crack s-ar putea sa fie situatia un pic mai complicata, desi eu zic ca nu este greu sa scapi, iti trebuie doar putina imaginatie si vointa binenteles(nici nu se mai pune problema).am incercat toate drogurile, 80% dintre ele mi-au placut si le-am utilizat de nenumarate ori, nu este o lauda, prietenul meu a fost dependent de cocaina si crack si pe nas, dar mai mult crack, care este mai periculos psihic zic eu, s-a lasat intr-un mod neasteptat de simplu, pur si simplu a zis NU si asa a fost din acea zi !!! cand o sa incepi sa ai probleme nasoale cu dintii, daca nu ai deja, atunci sper sa fie un impuls in plus.bafta si sanatate!
0
30-12-2010, ora 20:35
ana774
Nu este medic/terapeut
ana774
sunt dependenta de cocaina am nevoie sa vb cu cineva care a avut (sau o are)aceiasi problema -*


(*modificat de administrator)
0
17-01-2011, ora 11:22
sophielauren
Nu este medic/terapeut
sophielauren
@ ana774 iti dau un simplu sfat, nu o lua ca o ironie sau altceva...nu-ti mai cauta dealeri pe site, mai bine iesi la club daca esti dornica de noi cunostiinte.sunt o gramada de cluburi tipice, gasesti tot ce vrei pe www.tilllate.com, dar aici pe forum este o mare imprudenta sa faci asta.sfat prietenesc
0
11-02-2011, ora 01:17
emilian6
Nu este medic/terapeut
emilian6
Imi place de ana 774:). A ramas fara si acum e in depresie, probabil ca au parasit-o cei 15 iubiti de noaptea trecuta si se simte singura. Stai linstita, fata, o sa vina baietii din nou:)) la cum arati( daca poza iti apartine) ar fi pacat sa te lase balta asa cu una cu doua. Poate o sa vina ei cu una, doua pisicutze asa petrecaretze ca tine si dati drumu la distractie. E mai frumos in grup, sa va bucurati de coca la maxim..Asa se face, nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Estradiolul este motivul pentru care femeile sunt mai susceptibile la apariția dependenței de cocaină
  • Cercetările demonstrează efectele nocive ale consumului cronic de cocaină asupra rețelelor funcționale ale creierului
  •