test de sarcina

15-09-2010
dama_de_caro
Nu este medic/terapeut
dama_de_caro
am facut un test surecheck si a iesit negativ dar dupa 20 min se vedea extrem de sters a 2 liniutza daca ma uitam foarte atenta la geam la multa lumina daca ma uitam la lumina camerei nu se vedea decat prima linie, o fi pozitiv? toate contactele le-am avut protejate cu prezervativ si am avut si menstruatie, doar ca mai redusa (3 zile) inainte 5
3 comentarii
0
15-09-2010, ora 18:12
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Din câte ştiu eu pe toate testele scrie să nu le verifici la mai mult de 10 minute (ştiu şi cazuri care au verificat după 24 ore şi a văzut că scrie pozitiv)- deci nu cred că eşti gravidă. Citeşte cu atenţie ce scrie pe prospecte!
0
15-09-2010, ora 18:16
CorinaAndra
Nu este medic/terapeut
CorinaAndra
esti livia?? pari sa ai aceleasi intrebari ca ea. si mi se pare greu de crezut ca exista 2 oameni care chiar sa nu stie nimic...
0
16-09-2010, ora 01:29
dellya
Nu este medic/terapeut
dellya
Pe data de 4 aug 2010 mi-a venit menstruatia, desi inainte cu 1 zi am facut sex protejat (cu prezervativ), dar in luna septembrie inca nu mi-a venit. Am facut doua teste de sarcina si ambele au iesit negative ( surecheck si sensiblue). Primul test l-am folosit pe data de 8 septembrie si pe celalalt pe 13 septembrie.Mentionez ca am ciclu regulat de 28 de zile. Care este cauza acestei intarzieri?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: