test de sarcina negativ + menstruatie = sarcina?

12-09-2010
irina cristina
Nu este medic/terapeut
irina cristina
buna ziua!as dorii sa imi raspundeti si mie daca puteti. dupa ultima relatie sexuala imi era friica sa nu existe posibilitatea de-a ramane insarcinata, pt ca nu ne-am protejat, dupa 12 zile am facut un test de sarcina si a iesit negativ iar la 3 zile mi-a venit menstruatia. as putea fii insarcinata ? va multumesc
5 comentarii
0
13-09-2010, ora 18:03
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca a venit menstruatia, nu.
0
13-09-2010, ora 19:33
irina cristina
Nu este medic/terapeut
irina cristina
Va multumesc pentru atentia D-voastra ! cred ca sa produs si o raceala si.. am lu-at Nolicin (de 3 zile iau ), este in regula daca o sa iau in continuare ? mentionez ca dupa 1 zi durerea nu a mai persistat si nu mai am dureri de cand iau acest tratament !
0
13-09-2010, ora 19:47
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Da, nu-i nici o problema.
0
14-09-2010, ora 14:28
irina cristina
Nu este medic/terapeut
irina cristina
Va multumesc pentru atentia D-voastra si pentru raspunsuri.
0
30-03-2018, ora 10:46
Flavia Calinoiu
Nu este medic/terapeut
Flavia Calinoiu
Buna ziua...Am facut acum 5 zile 5 teste de sarcina si au iesit pozitive...acum 2 zile mia venit menstruatia...Am fost la medic ca nu stiam ce se intampla si am facut un test de sarcina si iesit negativ!E posibil sa fiu insarcinata sau sa fi piersut sarcina prin menstruatie...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •