tratament candida

28-04-2010
teoim
Nu este medic/terapeut
teoim
Sunt din Piatra Neamt si pentru tratarea candidei mi s-a dat sa iau :

KREOSOTUM CH 7
BORAX CH 7
SEPIA CH7

E un tratament bun? ca nu prea seamana cu ce vad eu aici pe forum pentru tatarea candidei.

Va multumesc!
2 comentarii
0
28-04-2010, ora 13:37
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai poti sa fi sigura de mai multe lucruri
a) ca nimeni de aici din forum nu a fost tratat cu succes de candida cu medicamente chimice
b) ca aceste remedii homeopate, chiar date dupa ureche sunt de cateva mii de mai bune si mai putin periculosa edecat orice medicament chimic
c) ca orice tratament homeopat se da individual si in functie de simptome, deci nu este la fel pt. toti
d) ca medicul la care ai fost probabil nu a inteles homeopatia caci 3 remedii de acest gen date simultan
nu prea au de a face cu homeopatia adevarata si numai medicul stie de ce ti-a dat ce ti-a dat.
Daca ele vor avea efect sau nu, cine stie... nu poti afla decat daca le incerci.

Insa cu homeopatia un astfel de tratatent nu are in comun decat faptul ca se folsesc remedii homeopate.
Dar si astfel de tratamente au des succes.
Cum ti s-a zis sa le iei ?
0
29-04-2010, ora 10:01
teoim
Nu este medic/terapeut
teoim
BORAX dimineata 4 pastilute
KREOSOTUM pranz 4 pastilute
SEPIA seara 4 pastilute

Am mai specificat medicului ca nu raman insarcinata si ne dorim mult sa se intample.
Este un tratament care mi-a fost dat si pe care l-am facut cu cateva luni in urma. Sa fie cam 1/2 de an.

Nu am scapat de candida si din pacate nici copilul nu a venit.

Stiu ca ceea ce ne dorim noi nu se intampla peste noapte ( la noi), insa daca fac un tratament asi vrea sa-l fac pe cel corect si util pentru noi.

va multumim!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.