tratament naturist care a functionat

127 comentarii 1 234 5 Înainte ›
0
10-07-2009, ora 18:40
ederraelena
Nu este medic/terapeut
ederraelena
Buna numele meu este Elena, sunt noua pe site, am citit toate mesajele voastre referitoare la boli si tratamente, si din ce am observat acesta batranica pe nume Ana face minuni. Mie mi-au gasit niste nodulasi la sani dar nu asta ar fi problema ci un macronodul benign la sanul drept in urma unei mamografii, acum 8 luni am facut si o ecografie mamara dar nu mi-a iesit nimic, cu aceste rezultate m-am prezentat la medicul de familie si m-a speriat teribil k trebuie sa mi se faca operatie(09.07.2009), intrebarea mea este de fiecare data knd imi apare un nodul trebuiesc sa fiu operata??? (am uitat sa mentionez k am 25 de ani).
0
13-07-2009, ora 10:17
darla
Nu este medic/terapeut
darla
eu am facut operatie la san, pentru un chist, deoarece m-a speriat medicul ca in timp se poate maligniza. Dupa operatie alti doctori mi-au spus ca nu trebuia sa ma operez, dar asta este, nu stii care are dreptate si ce este mai bine sa faci, mai ales ca acum mai am cateva chistulete mici.Operatia a fost ff usoara, dimineata la 9 m-am operat si seara la 5 in aceeasi zi am plecat.Nu te speria de operatie daca este nevoie sa o faci.
0
13-07-2009, ora 15:01
ederraelena
Nu este medic/terapeut
ederraelena
Sunt ff speriata(park se sfarseste totul aici, sunt o fire atat de slaba) acum astept sa ma duc la chirurgie pentru o consultatie, sa imi spuna daca necesita sa fiu operata sau nu raspunsul care il doresc sa fie este sa nu fiu operata sa urmez un tratament. Darla tu unde ai facut operatia, cum te-ai simtit dupa, cum s-au comportat doctorii cu tine, cat a costat si cand ai facut-o?
mersi pt raspuns.
0
13-07-2009, ora 15:27
tina38
Nu este medic/terapeut
tina38
Elena draga nu fi speriata, fi optimista dute la mama Ana si o sa se rezolve totul.Daca esti din bucuresti lasa-mi o adresa de mail si te trimit eu la o doctorita super de treaba si ff buna, eu m-am operat la san acum 5 ani si nu mai am nici o problema. Dar repet pana la operatie sunt mai multe metode de a te vindeca.De exemplu si homeopatia care in cazul meu a dat roade.Te pup sanatate multa, si capul sus ca in viata vei mai da si de alte boli si trebuie sa lupti cu fiecare.
0
13-07-2009, ora 16:08
ederraelena
Nu este medic/terapeut
ederraelena
Va multumesc pentru sfaturi si pentru raspunsuri, ma ajuta fff mult eu sunt din constanta, dar parintii mei sunt din piatra neamt dak as sti k da rezultate tratamentul d-nei Ana as merge insa sotul meu nu crede in asa ceva, si ce spune doctorul aia facem(spune el), -*
ink o data multumesc pentru raspunsuri.



(*modificat de administrator)
0
13-07-2009, ora 16:26
tina38
Nu este medic/terapeut
tina38
nu pot vb cu tine ajung acasa si intru iar ca acum sunt la servici.te pup. nu stiu de ce nu merge.si eu sunt din cta
0
13-07-2009, ora 16:35
ederraelena
Nu este medic/terapeut
ederraelena
ok eu ti-am trimis mail vb mai spre seara.mersi mult.
0
14-07-2009, ora 15:18
darla
Nu este medic/terapeut
darla
eu m-am operat la sp.militar in bucuresti acum 2 ani, am vorbit cu doctorul sa nu-mi faca anestezie puternica si seara am plecat acasa, nici mie nu-mi venea sa cred ca a fost atat de simplu, esti doar putin ametita dupa operatie vreo cateva ore si atat.Totusi incearca si la mama Ana, si eu vreau sa ajung pentru fibrom si alte chistulete la san mai mici, probabil in august in concediu.Daca mai merge cineva din bucuresti la mama Ana poate sa-mi scrie -*


(*modificat de administrator)
0
16-07-2009, ora 09:29
ederraelena
Nu este medic/terapeut
ederraelena
fetelor am facut o ecografie si spre surprinderea mea nu mi-a gasit nimic doctorul am fost si cu rezultatul de la mamografie unde spune destul de clar k am nodulasi la sanul stang si un macronodul la sanul drept, am stat 1 h in cabinet si nu a gasit nici macar un nodul, maine ma mai duc la un ecograf sa vad ce imi spune si respectivul doctor, e ingrozitor ce greseli pot face unii medicii in tara noastra(sigur nu generalizez) urma sa fiu operata dupa opinia unora, numai k problema ar fi fost la ce sa imi faca operatia, maine voi reveni si va voi spune ce rezultat am si de la celalalt doctor.numai bine.
0
29-07-2009, ora 21:14
darla
Nu este medic/terapeut
darla
Tina, poti sa ne spui daca ai terminat tratamentul de la mama Ana si daca s-a rezolvat problema pe care o aveai?
0
19-08-2009, ora 13:15
stefiu
Nu este medic/terapeut
stefiu
buna ella! si eu sunt interesata de acest tratament naturist pentru nodulii la san.si as dori mai multe detalii. tratamentul se face acolo sau acasa? te rog mult sa-mi raspunzi.multumesc anticipat.
0
11-09-2009, ora 10:42
emi2009
Nu este medic/terapeut
emi2009
Pentru tina38, buna ziua, va rog foarte mult sa-mi comunciati un nr. de telefon sau o adresa de e-mail a dumneavoastra.
0
25-11-2009, ora 11:56
liliana cristina
Nu este medic/terapeut
liliana cristina
Buna ziua. Am auzit si eu de ceva vreme despre mama Ana de la Borca. nu sunt suficient de informata: spuneti-mi va rog, mama Ana are nevoie de acte medicale sau pur si simplu pregateste tratamentul in functie de ce ii spune pacientul? Se poate sa abuzezi de bunatetea ei si sa-i spui tot ce te doare? multumesc.
0
09-02-2010, ora 17:48
DianaCabau
Nu este medic/terapeut
DianaCabau
Buna fetelor, am mers la mama Ana vineri, am noduli la ambii sani, mi-a dat tratamentul acela despre care se amintea cu pielea de vitel si ceara de albine si rasina de blad si cine mai stie cate sunt acolo. Sper sa treaca. Nu are nevoie sa ii duceti analizele, cel putin eu i le-am dus si nu a dorit sa le vada. Conditia tratamentului e sa nu fie operat "sa nu fie umblat la el" cum ar zice mama Ana. E interzis alcool, inghetata si tigari.
0
14-02-2010, ora 12:32
lipoplast
Nu este medic/terapeut
lipoplast
eu sunt operata de cancer mamar si mi-e frica de recidive de aceea te rog mult ella sa-mi raspunzi si mie si sa ma lamuresti in legatura cu mama ana.sunt mai in varsta si de departe si nici nu stiu unde este sabasa.sunt din banat deci vezi ca este tare departe te rog mult sa imi raspunzi
0
15-02-2010, ora 10:01
DianaCabau
Nu este medic/terapeut
DianaCabau
@lipoplast- sabasa e in Neamt, departe de partea noastra de tara, eu sunt din Oradea, am facut aproape 8 ore pana acolo, cel mai bine ar fi sa ii dai un telefon inainte, da-mi e-mailul tau si o poti suna sa o intrebi daca te poate ajuta.
0
17-06-2010, ora 17:35
anam83
Nu este medic/terapeut
anam83
Stie cineva daca leacurile acestei doamne sunt eficiente si in cazul leucemiei?
0
26-08-2010, ora 03:05
ellla222
Nu este medic/terapeut
ellla222
sincer, nu cred!
0
02-09-2010, ora 10:27
mari37
Nu este medic/terapeut
mari37
Buna ziua tuturor,
de ceva vreme am si eu probleme din cauza fibroamelor uterine.Sunt de mai multe dimensiuni, imi produc mult disconfort, de la singerari abundente si timp indelungat 8-10 zile pana la dureri de spate, abdominale si incontinenta urinara.In urma controalelor medicale mi s-a recomandat embolizarea, cu rezerva succesului sau insuccesului- fiind mai multe fibroame- sau miomiectomia cu conservarea ovarelor. Am incercat ceva tratamente naturiste cu ceaiuri si pastile fara rezultate din pacate.
Am 37 de ani si 2 copii, dar totusi nu m-as opera, as incerca remediile d-nei Ana Lupescu.Este cineva care a avut sau are o situatie asemanatoare cu a mea si care a avut rezultate cu acest tratament naturist?
Multumesc din suflet.Sanatate!
0
19-10-2010, ora 21:38
ice22
Nu este medic/terapeut
ice22
buna ziua
este cineva care a urmat un tratament dat de dna Ana? eu am fost acum 5 zile la ea si mi-a dat ceva ptr acnee(e in stare medie, nu avansata)si deocamdata nu am vazut niciun rezultat. dupa cat timp ar trebui sa observ ceva? va rog, daca este cineva pe forum care s-a vindecat in urma tratamentului, sa-mi raspunda.
Multumesc!
0
20-10-2010, ora 09:59
stefiu
Nu este medic/terapeut
stefiu
buna ziua tuturor! din pacate, in cazul meu nu a avut rezultate tratamentul d-nei ana. am fost la ea anul acesta in luna august si mi-a dat tratamentul cu cataplasma pt niste chisturi la san, tratament pe care l-am urmat 6 sapt. nu zic ca nu e bun tratamentul dansei, dar in cazul meu nu a functionat (chisturile in loc sa se resoarba, au crescut in dimensiuni).numai bine va doresc.
0
22-10-2010, ora 21:41
DianaCabau
Nu este medic/terapeut
DianaCabau
Din pacate, nici in cazul meu, acest tratament al d-nei Ana, nu a functionat... Va doresc multa sanatate.
0
24-10-2010, ora 14:35
eli123
Nu este medic/terapeut
eli123
Doresc sa va informez ca desi am avut f.multa incredere in tratamentul D-nei Ana, acesta nu a functionat nici in cazul meu. Eu am mers la doctor si ma simt foarte bine acum.Va doresc sanatate multa si sa va ajute Dumnezeu sa gasiti calea cea mai buna pentru vindecare.
0
20-11-2010, ora 12:49
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
In afara de "mama Ana" scrie cineva aici un tratament naturist care a fost de ajutor?
De ce nu deschideti un topic despre "vindecatori" si sa scrieti acolo. Subiectul induce in eroare si doresc sa citesc aici despre tratamentele naturiste si nu reclame.
0
04-12-2010, ora 20:12
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
buna, ne-am intilnit la mama ana si vreau sa te intreb daca simti ceva dupa ce ai fost la dansa te rog sa-mi raspunzi si daca vrei sa-mi dai id-ul de messenger sa mai vorbim sanatate
0
04-12-2010, ora 20:18
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
comentariu de mai sus l-am scris pt "tavy71" te rog raspundemi
0
06-12-2010, ora 10:32
vio78
Nu este medic/terapeut
vio78
eu am fost la mama ana in urma cu 3 saptamani ma durea foarte tare capul inainte am mers la medic si am facut raze si mi-a gasit sinozita in faza incipienta mi-a dat tratament si degeaba iar dupa ce am fost la mama ana dupa o saptamana deja am simtit o ameliorare iar acum pot sa spun ca nu mai simt aproape nimic dar inca mai am tratament
0
08-01-2011, ora 13:44
alinne28
Nu este medic/terapeut
alinne28
Salutare!
Am fost saptamana aceasta la Sabasa, la mama Ana si m-a uimit prin calm, modestie si sinceritate, prin credinta si mai ales prin cate stie... (ATENTIE! SA NU FACETI CA MINE SA AJUNGETI PREA DEVREME LA EA. EU AM PLECAT PREA DEVREME SI AM AJUNS LA 06.30. MAMA ANA STA DE VORBA CU OAMENII INTRE 09.00 - 17.00)
Am luat ceai pentru pietrele rinichilor tatalui meu si pentru un chist care il are la ficat. Mamei mele i-a dat ceva pentru varice, pentru operatia (taietura) de fibrom (care s-a intarit foarte tare, dupa o luna dupa operatie) si o cataplasma pentru cap (deoarece mereu se plange de tiuit in urechi, durere si vuiet in cap). Aparte, mi-a mai dat un tratament pentru miile de cosuri pe care le am de cativa ani buni si cu care m-am invatat. Desi toti doctorii m-au indopat de ceva ani cu tot felul de medicamente, mama Ana mi-a dat un ceai si un fel de ceara sa ma dau pe fata. Intr-o luna ma duc la ea sa vada cum evoluez. Daca aveti intrebari, astept sa mi le adresati cu mare drag. Si Sanatate multa!!!
0
11-02-2011, ora 15:13
ionelia63
Nu este medic/terapeut
ionelia63
Buna!Sunt din Focsani.Si eu am fost luni la mama AnaDaca exista cineva care a fost tratat de dinsa, as dori niste informatii.Eu chiar cred in trat naturiste, si nu va fi nevoie de operatie.Nici nu realizati cit de mult bine faceti, impartasind din experienta dstra., catre cei care sunt interesati de acest subiect. Din tot sufletul, Ionelia
0
11-02-2011, ora 15:16
ionelia63
Nu este medic/terapeut
ionelia63
Am uitat sa spun ce era mai important, am f multi nodli la sin dr, si unul se pare ca este canceros.Ionelia
Adaugă un comentariu / răspuns
127 comentarii 1 234 5 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul dureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Chisturile ovariene - important de știut
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •