Tratament naturist pentru acneea hormonala

24-11-2018
Mihaalina15
Nu este medic/terapeut
Mihaalina15
Buna ziua.De 10 ani ma confrunt cu o acnee groaznică. Am incercat multe tratamente însă cu rezultate de moment.Cauza acneei mele ar fi o dereglare hormonala: progesteron si testosteron liber măriți. Cum aș putea trata această boală cu ajutorul tratamentelor homeopate/naturiste?
2 comentarii
0
24-11-2018, ora 17:47
mistefan
Medicina naturista, complementara, alternativa
mistefan
Terapia bowen este o terapie holistica care ajuta corpul si in acest caz. Marturii in acest sens puteti vedea pe ---------*. Terapeuti veti gasi tot acolo.

(*modificat de admin)
0
28-02-2019, ora 18:51
ioana7777
Nu este medic/terapeut
ioana7777
Salut,
Ma confrunt si eu cu aceeasi problema de ani de zile.
De 6 luni am inceput un tramament de la medicul homeopat, tramentul e personalizat deci e in functie si de tine cum esti ca persoana si in functie de ce problema mai ai, trebuie sa mergi la un doctor ca sa iti dea tratamentul personalizat nevoilor tale.
Pot sa iti spun insa ca am luat si gemoderivate din muguri de nuc, ulm si cateva granule.
Pentru detoxifiere care are efecte foarte bune asupra tenului poti incerca seva de mesteacan, e naturala, cauta pe net ceva informatii si poate reusesti sa incerci, n-are ce sa iti faca rau, doar ca trebuie sa o folosesti cel putin o luna, e in jur de 15 lei o sticla si poti sa bei jumatate de cana dimineata pe stomacul go si jumatate de cana in a doua parte a zilei.
Multe bafta si sper sa iti rezolvi problema !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  • Cercetătorii suedezi au descoperit de ce acneea este atât de rezistentă la tratament
  • Tratamentul modern al acneei - soluții eficiente
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  •