Trompe legate si sarcina

19-05-2014
Oanaanamaria
Nu este medic/terapeut
Oanaanamaria
Acum 7 ani am născut un Băieţel prin cezariana si cu ocazia asta mi-am legat trompele...atunci am crezut ca nu mai imi doresc un copil..total greşit. Aveam 22 ani... Imi era teama. Insa acum imi doresc un copil. In urma cu 2 luni am fost la un control ginecologic si mi s-a spus ca am un chist, dar eu am simptome de sarcina dureri de cap sâni măriţi imi curge un lichid alb din sâni... Am stari de voma ameţeli... Sângerări la data cand trebuie sa imi vina menstruaţia care ma tine 24 de ore dar nu foarte mult abea curge. Din luna Ianuarie pana acum in mai. Burtica mi s-a foarte rotunjit si m-am ingrasat cam 4 kg in 4 sapt... Oare chiar pot rămâne însărcinată ? Oare se poate confunda un chist cu o sarcina ???? Chiar si in situaţia mea ?!?!? Va multumesc
2 comentarii
0
19-05-2014, ora 17:12
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Chisturile nu pot aparea decat pe ovare, iar in cazul dvs. este recomandat sa va adresati medicului ginecolog care a realizat legatura trompelor uterine.

O zi placuta!
0
19-05-2014, ora 18:08
Oanaanamaria
Nu este medic/terapeut
Oanaanamaria
Da asta am sa fac, am o programare sapt asta... Dar ma gânde-am k se poate... Defapt speram ca poate fi o sarcina si ca dr s-a Înşelat?!? :-( in privinţa chistului. Chiar imi doresc o sarcina.:-( multumesc oricum
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •