uitat o pastila anticonceptionala

19-01-2010
mariammm
Nu este medic/terapeut
mariammm
buna! as avea si eu o intrebare: aseara am uitat sa iau o pastila. ora la care le iau de obicei este 21 deci evident acum au trecut mai mult de 12 ore de la ora la care trebuia sa o iau...acum trebuie sa o mai iau sau sar pur si simplu peste si ma protejez urmatoarele 7 zile?
3 comentarii
0
19-01-2010, ora 18:07
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Da, luati pilula uitata imediat, apoi luati si pilula zilnica la ora obisnuita. Protectie suplimentara 7 zile.
0
19-01-2010, ora 22:16
mirela.marchis
Nu este medic/terapeut
mirela.marchis
buna as avea o intrebare:ce se intampla daca in loc de pastila nr.7 {rigevidon}o iei pe cea cu nr.13 poti sa continui folia sau intrerupi tratamentul
0
19-01-2010, ora 22:32
mirela.marchis
Nu este medic/terapeut
mirela.marchis
in urma cu 2 luni am fost plecata la munca in germania am luat rigevidon de 1 an si jumatate am terminat folia respectiva si 2 luni am facut pauza tin sa specific ca nu am avut nici un raport sexual in aceste 2 luni timp in care nu am avut ciclu menstrual deloc.se poate sa fie din cauza medicamentului sau daca imi puteti spune care a fost cauza va rog daca puteti sa ma lamuriti in acest caz
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul